2-DNIOWE WARSZTATY Z ZAKRESU PRODUKCJI MUZYCZNEJ W FL STUDIO!

INTENSYWNE SZKOLENIE W FL STUDIO! DLA POCZĄTKUJĄCYCH I ŚREDNIO-ZAAWANSOWANYCH!

 

1-2 CZERWCA 2019

sob. 12:00-20:00, nd. 10:00-16:00

WARSZAWA, STUDIO EFEKTURA

KOSZT: 699 zł

 

NARÓB RUSZYŁ! ZAINTERESOWANY? SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI:

maciej@musoneo.com

biuro@soundstation.pl

 

PRZYJEDŹ Z KOMPUTEREM I ZAINSTALOWANĄ KOPIĄ FL STUDIO

aby programować, nagrywać i miksować!
 

DLACZEGO WARTO?

Na warsztatach będziesz mógł pracować wyłącznie w środowisku swojego ulubionego programu – FL Studio! Pokażemy Ci różne metody pracy, pomożemy rozwiązać problemy, a także zaprezentujemy sposoby na integrację programu z zewnętrznymi sterownikami oraz sprzętowymi syntezatorami. 

Dzięki ćwiczeniom, które będziesz mógł samodzielnie wykonać na własnym komputerze pod okiem profesjonalnego instruktora, zdobędziesz praktyczne umiejętności, takie jak programowanie rytmów, tworzenie aranżacji i podstawy profesjonalnego miksowania. Nie ważne czy jesteś całkowicie początkujący czy masz już pierwsze kroki za sobą!

Po pierwsze, nauczysz się programować profesjonalnie brzmiące bityTo nie żart, pod okiem instruktora będziesz mógł stworzyć bit, a następnie przedstawić go na forum grupy. Następnie wspólnie przeanalizujemy fragmenty komercyjnych nagrań i pokażemy Ci jak uzyskać profesjonalnie brzmienie – i to wyłącznie w oparciu o pokładowe wtyczki FL Studio na Twoim komputerze! W toku tego ćwiczenia nauczymy Cię podstaw pracy z miernikami oraz efektami.

Po drugie, będziesz mógł nagrać swój głos w profesjonalnym studiu na wysokiej jakości mikrofonach Telefunken. Jesteś raperem lub lektorem? Przygotuj krótki tekst, który będziesz mógł nagrać i opracować pod okiem instruktora. Tworzysz muzykę taneczną lub techno i chciałbyś dograć do nich frazy mówione? Nie ma sprawy, w toku zajęć pokażemy Ci jak opracować pojedyncze słowa lub frazy i przetworzyć przez odpowiednie efekty! W tym ćwiczeniu nagrywamy i opracowujemy nagrania wokalne/głosowe:)

Po trzecie, poznasz tajniki aranżacji muzyki elektronicznej. W oparciu o przedstawione przez nas wzorcowe nagrania oraz dostarczone pętle, a także wskazówki dotyczącymi struktury i wykorzystania automatyzacji, będziesz miał okazję samodzielnie ułożyć w programie FL Studio kompletną aranżację. Nie przejmuj się, jeśli nie posługujesz się biegle programem, wszystkie istotne komendy i zabiegi niezbędne do realizacji tego zadania przedstawimy na warsztatach. To zadanie będziesz mógł również wykonać przy asyście instruktora. Jeśli jesteś początkujący, dowiesz się jak szybko edytować, kopiować i duplikować klipy audio. Podpowiemy Ci także od czego można rozpocząć pracę. Wspólnie przeanalizujemy kilka znanych utworów utrzymanych w różnej stylistyce, aby przedstawić zasady rządzące tworzeniem muzyki elektronicznej oraz triki stosowane przez profesjonalnych producentów.

Po czwarte, będziesz mógł zmierzyć się z zadaniem zmiksowania utworu z gatunku muzyki elektronicznej. Przed przystąpieniem do zadania pokażemy Ci krok po kroku jak zaimportować ślady oraz skonfigurować mikser do pracy, a także jakich efektów użyć w odniesieniu do poszczególnych źródeł dźwięku. Wskazówki przedstawimy na ekranie podłączonym do głównego komputera w studiu, co pozwoli wykonać Ci te wszystkie czynności razem z nami. W każdej chwili będziesz mógł konsultować wykonywane zabiegi z instruktorem, a także posłuchać wykonywanego miksu na masteringowych monitorach w studiu. W krytycznej ocenie będą nam pomagać trójdrożne odsłuchy Genelec z dwoma subwooferami w doskonale przygotowanej akustycznie przestrzeni studia Efektura.

KIEDY?
1-2 czerwca 2019 roku,
Sob. 12:00-20:00, Nd. 10:00-16:00

GDZIE?
Studio Efektura przy ul. Miączyńskiej 51A w Warszawie (tym samym w którym spotykamy się na warsztatach z miksu i masteringu)

KTO PROWADZI?
Maciej Polański / musoneo.com - wykładowca Red Bull Music Academy Bass Camp, Audio Engineering Society i Polskiej Wyższej Szkoły Technik Komputerowych, redaktor magazynu Estrada i Studio, producent kultowej formacji Star Of 77 oraz były klawiszowiec formacji Funky Trip Foundation!

KTO MOŻE WZIĄĆ UDZIAŁ?
W warsztatach z produkcji udział mogą brać udział zarówno początkujący, jak i średnio-zaawansowani miłośnicy programu FL Studio, pragnący uporządkować swój warsztat i wydawać swoją muzykę w serwisach strumieniowych a także sprzedawać bity. W warsztatach mogą także brać udział dj-e, świeżo upieczeni właściciele programu FL Studio, którzy chcieliby tworzyć Mash-upy lub remiksy. Dzięki temu, że uczestnicy mają różne doświadczenia i umiejętności, praca w studiu bywa bardzo ciekawa

JAKIE SĄ WYMAGANIA / CO MUSZĘ ZABRAĆ NA WARSZTATY?
Będziesz potrzebować własnego laptopa (ew. komputera stacjonarnego) z zainstalowanym oprogramowaniem FL Studio w dowolnej wersji. Możesz także zabrać ze sobą swoje słuchawki (istnieje też możliwość wykorzystania słuchawek będących na wyposażeniu studia nagrań). Jeśli masz interfejs audio i/lub jakiś kontroler MIDI, np. małą klawiaturę czy choćby AKAI Fire, oczywiście możesz zabrać go ze sobą na zajęcia:)

CZY MUSZĘ ZNAĆ OBSŁUGĘ OPROGRAMOWANIA?
Nie, choć zalecana jest znajomość podstawowych komend i operacji, jak uruchomianie instrumentów czy ładowanie próbek. Dzięki temu będziesz mógł wykonać więcej ćwiczeń w trakcie zajęć. 

KOSZT?

Cena za udział w dwudniowych warsztatach wynosi 699 zł / 14 godzin w dużym profesjonalnym studiu z dostępem do największej reżyserki i wysokiej klasy mikrofonów. Na wszelkie pytania odpowiadamy pod adresem e-mail: maciej@musoneo.com

Nie zapewniamy noclegu ani posiłków (istnieje możliwość zamówienia obiadu do studia z okolicznych restauracji, np. pizzy). W studiu jest dobrze wyposażony aneks kuchenny. Pyszna kawa i herbata dostępna non-stop:)

ILE OSÓB LICZY GRUPA?

Do 7-8 osób!

JAK SIĘ ZAPISAĆ?

Skontaktuj się z nami, aby upewnić się że są jeszcze wolne miejsca. Następnie wykonaj przelew zgodnie z instrukcją:

Cena699 zł (płatne z góry, przy zapisie)
nr konta: 50 1020 5558 1111 1924 5750 0046
odbiorca przelewu: Maciej Polański
prosimy o wpisanie w tytule przelewu: warsztaty FL Studio czerwiec 2019
Bardzo prosimy też o podanie kontaktu mailowego poprzez krótką wiadomość na adres maciej@musoneo.com

 

Organizatorzy: SOUND STATION & MUSONEO