MIDI Solutions - F8 Footswitch / MIDI Converter

MIDI Solutions- F8 Footswitch / MIDI Converter

MIDI Solutions - Beat Converter

MIDI Solutions- Beat Converter

MIDI Solutions - R8 Relay

MIDI Solutions- R8 Relay

MIDI Solutions- F8 Footswitch / MIDI Converter

Urządzenie o nazwie F8 firmy MIDI Solutions oferuje 8 wejść na przełącznik nożny ( footswitch) lub urządzenia działające na zasadzie zwierania styków, które mogą zostać indywidualnie zaprogramowane do generowania komunikatów MIDI oraz wykonywania różnych funkcji MIDI.

Cena detaliczna brutto 999,00 zł
SKU
SS-1703

Kontroler F8 firmy MIDI Solutions 

Urządzenie o nazwie F8 firmy MIDI Solutions to 8-wejściowy kontroler MIDI dla przełączników nożnych (footswitch), który jest wyposażony w 8 gniazd typu jack 1/4" do podłączenia przełączników nożnych ( footswitch) lub urządzeń działających na zasadzie zwierania styków. Wyzwalane komunikaty/zdarzenia MIDI są sumowane z sygnałami MIDI przychodzącymi do wejścia MIDI In i po ich połączeniu, taki sumaryczny sygnał jest wysyłany do wyjścia MIDI kontrolera F8.

Generowane typy zdarzeń / komunikatów MIDI są programowalne i obejmują:

 • Start/Stop
 • Note(Nuta)
 • Control Change
 • Pitch Bend Program
 • Change (zmiana programu)
 • System Exclusive

Częstym zastosowaniem Footswitch Controller jest zdalne uruchamianie i zatrzymywanie zewnętrznego sekwencera lub automatu perkusyjnego. Należy sprawdzić instrukcję obsługi danego sekwencera lub automatu perkusyjnego w celu ustalenia, jakie komunikaty MIDI musi on odbierać w celu uruchomienia i zatrzymania; niektóre urządzenia wymagają jedynie komunikatów MIDI Start i Stop - w takim przypadku kontroler Footswitch Controller można zaprogramować tak, aby przełączał się pomiędzy wysyłaniem tych komunikatów z każdym dotknięciem przycisku nożnego. Inne urządzenia wymagają komunikatów MIDI Start/Stop oraz MIDI Clock - w tym przypadku można połączyć szeregowo dwa kontrolery nożne (lub pojedynczy Dual Footswitch Controller, lub dwa wejścia F8), z jednym zaprogramowanym w trybie tap tempo do wysyłania komunikatów MIDI Clock, a drugim zaprogramowanym do wysyłania komunikatów Start i Stop (taka konfiguracja pozwala na wystukiwanie tempa utworu przed jego faktycznym rozpoczęciem). Lub, jeśli sekwencer lub automat perkusyjny ma możliwość reagowania na komunikaty MIDI Machine Control, pojedynczy kontroler nożny może być zaprogramowany do przełączania pomiędzy wysyłaniem komunikatów MIDI Machine Control Play i Stop z każdym stuknięciem przycisku nożnego (zauważ, że komunikaty MIDI Machine Control są rodzajem komunikatu System Exclusive).

Wiele innych urządzeń poza instrumentami muzycznymi używa komunikatów MIDI Note lub Control Change do aktywowania ich różnych funkcji MIDI. Na przykład niektóre konsolety mikserskie Yamaha wymagają środkowego C aby aktywować ich funkcję talkback. Footswitch Controller może być zaprogramowany do generowania środkowego C, co pozwala na zdalne sterowanie talkbackiem konsolety mikserskiej. Sonar firmy Cakewalk oferuje funkcję key binding, która umożliwia użytkownikom sterowanie wieloma jego funkcjami poprzez wysyłanie serii dwóch nut. Footswitch Controller może być zaprogramowany do wysyłania dwóch nut MIDI po sobie, co pozwala na kontrolę wielu funkcji Sonara, takich jak Start/Stop, Record, a nawet plików programowych CAL.


  Inne funkcje obejmują:

  • Program Change INC/DEC(zmiana programu w górę / w dół)
  • Rechannelize(zmiana kanałów)
  • Transpose(transpozycja) i Tap Tempo/ Nabijanie tempa
  • Note-On Filter  / Filtr typu Note-On

  Parametry MIDI Echo i Footswitch Toggle można ustawić w pozycji włączonej / wyłączonej.

  Polaryzacja każdego przełącznika nożnego (footswitch) może być określona automatycznie przy włączaniu urządzenia, bądź może zostać zaprogramowana jako pedał normalnie otwarty lub normalnie zamknięty. Możliwe jest także wysyłanie przez kontroler (Dual Footswitch Controller) stanu przełącznika nożnego zaraz po włączeniu zasilania, bez czekania na wciśnięcie każdego pedału.


  Footswitch Controller posiada również kilka innych przydatnych funkcji, takich jak Transpose i Channelize.
  - Funkcja Transpose umożliwia transponowanie komunikatów nutowych o dowolny interwał poprzez wciśnięcie przycisku nożnego, zagranie dowolnej nuty powyżej lub poniżej środka C, a następnie zwolnienie przycisku. Na przykład w celu transpozycji o tercję durową należy nacisnąć przycisk nożny, zagrać E powyżej środka C, a następnie zwolnić przycisk. W ten sposób wszystkie nuty odbierane przez kontroler Footswitch zostaną przetransponowane o tercję durową w górę. Alternatywną metodą transpozycji bez zwalniania aktualnie granych nut jest zastosowanie funkcji Pitch Bend - kontroler Footswitch Controller można zaprogramować tak aby wysyłał określoną wartość Pitch Bend za każdym razem kiedy przycisk nożny jest wciśnięty, oraz resetował Pitch Bend do zera kiedy jest zwolniony.
  - W trybie Channelize działanie jest podobne do trybu Transpose, z tą różnicą, że zapisywana jest liczba nut. Po zwolnieniu przycisku wszystkie komunikaty MIDI są rekanalizowane na kanał odpowiadający liczbie odebranych nut. Na przykład aby przekierować na kanał 5 MIDI należy nacisnąć przycisk nożny, zagrać pięć dowolnych klawiszy a następnie zwolnić przycisk.

  Dual Footswitch Controller to w zasadzie dwa kontrolery Footswitch z pojedynczym złączem tip/ring/sleeve, a F8 to w zasadzie osiem kontrolerów Footswitch w jednej jednostce zajmującej miejsce w racku.

   

  Kontroler F8 można programować przez wysyłanie do niego komunikatów MIDI System Exclusive  (więcej szczegółów i informacji na ten temat w linku Programming FAQs). Można też zrobić to w łatwy sposób korzystając z narzędzi oprogramowania firmy MIDI Solutions -  Programming Tools. Po zaprogramowaniu, ustawienia urządzenia zostają zachowane nawet po wyłączeniu zasilania. Kontroler F8 można przeprogramowywać nadając nowe ustawienia tak często, jak jest to potrzebne.

  Kontroler F8 jest zasilany przez MIDI i nie wymaga żadnych baterii ani zasilacza; współpracuje z większością urządzeń MIDI (więcej informacji na temat zasilania w linku Power FAQs). Dioda LED wskazująca status MIDI zapala się, kiedy urządzenie jest zasilane i miga, gdy przepływają przez nie dane MIDI.

  Więcej informacji o urządzeniu F8 firmy MIDI Solutions można znaleźć klikając poniższe linki

  • OprogramowanieProgramming Tools  - poświęcenie kilku minut na zapoznanie się z oprogramowaniem Programming Tools to znakomity sposób na poznanie możliwości kontrolera F8 
  • F8 Application Examples(przykłady zastosowań):

  Waga: 1.9 kg 
  Wymiary: 483 x 171 x 44 mm 

  Wyprodukowano w Kanadzie

  Gwarancja: 3 lata

  Więcej informacji
  Kod EAN5904161821694
  Kolor podstawowyCzarny
  Napisz własną recenzję
  Napisz opinię o produkcie:MIDI Solutions- F8 Footswitch / MIDI Converter
  Twoja ocena