Blog

 1. BAND IN A BOX jako wtyczka VSR

  Prezentujemy BAND IN A BOX w wersji wtyczkowej, która działa z wszystkimi popularnymi platformami DAW (Ableton, Cubase, FL Studio, Pro tools, Studio One, Reason itp.)

  Zobacz jak szybko, łatwo i przyjemnie komponować i rozbudowywać swoje utworzy za pomocą tego zaawansowanego narzędzia.

  Wprowadź akordy dla dowolnego utworu używając standardowych symboli akordów (np. C, Fm7 lub C13b9) i wybierz odpowiedni styl wedle uznania, a Band-in- a-Box zrobi za Ciebie resztę, automatycznie tworząc kompletną profesjonalnej jakości aranżację pianina, basu, perkusji, gitary i smyczków lub rogów w wielu popularnych stylach wraz z opcjonalnymi ścieżkami dźwiękowymi na żywo z RealDrums i RealTracks.

  BAND IN A BOX 2019
  Istnieje wiele ekscytujących nowych funkcji w Band-in-a-Box 2019! Po pierwsze nowa 64-bitowa wersja Band-in-a-Box, która pracuje dobrze w najnowszymi funkcjami i wtyczkami 64-bitowymi OS! Dołączamy zarówno wersje 64-bit jak i 32-bit, tak żeby użytkownicy 32-bitowego Windows OS nadal mogli używać Band-in-a-Box 2019. Stworzyliśmy także 64-bitowe Wtyczki VST Band-in-a-Box, które możesz użyć w twoim ulubionym DAW (Cakewalk, Reaper, Pro Tools, etc.) aby generować style, RealTracks, RealDrums, Multi-Riffs, etc. Dołączyliśmy 64-bitowy GM MIDI syntezator VSTSynthFont64 z wzorcowymi GM brzmieniami, pozwalającymi dostosować każde brzmienie GM nawet większe niż 2 GB. Kompletnie przebudowaliśmy Wybór Utworu, który pokazuje informacje o 50,000 utworów i ma użyteczny filtr i funkcje wyszukiwania takiego jak: według progresji akordowej i/lub frazy melodycznej. Dodaliśmy zaawansowane filtry aby pomóc wyszukiwać RealTracks, RealDrums i MIDI SuperTracks. Wyszukiwanie możliwe jest według rodzaju, metrum, tempa, RealCharts i innych. Możesz kontrolować głośność każdego RealTrack w Wiązance. Udoskonalenie notacji dotyczy notacji bębnów, bębnowe RealCharts(transkrypcje wybranych RealDrums), szybki dostęp do znaków chromatycznych i inne. Dodaliśmy 30 nowych tytułów utworów w Wyszukiwarce Utworów. Melodysta używa nowych RealStyliaby generować akordy i melodie. Wzbogacone Harmonie Audio Harmonie silnikiem BB-Harmonia tworzącym wyrafinowane harmonie z dźwiękami przejściowymi do ścieżki audio. I wiele innych.

  KUP BAND IN A BOX:
  https://bandinabox.pl

 2. ESTRADA I STUDIO O THE ONE SMART PIANO

  "Instrument wraz z aplikacją ONE Smart Piano to nowy, łatwy i przyjemny sposób nauki gry bez konieczności opłacania prywatnego nauczyciela, zaraz po zainstalowaniu i skonfigurowaniu sprzętu. Po podłączeniu tabletu lub smartfona z aplikacją Smart Piano, można oglądać i uczestniczyć w interaktywnych wideo-lekcjach gry na pianinie, korzystać arkuszy z zapisem nutowym zsynchronizowanym z klawiszami podświetlanymi diodami LED, które podpowiadają, które klawisze należy wciskać..."


  Czytaj więcej: https://estradaistudio.pl/mieszanka/31009-pianina-the-one-dostepne-w-polsce

 3. Instalacja i aktualizacja FL STUDIO!

  Często pytacie jak zainstalować i zaktualizować FL STUDIO. Dlatego zdecydowaliśmy się przygotować ten film. W filmie zobaczysz jak aktywować program oraz jak bezpiecznie zaktualizować go tak aby nie utracić swoich danych/projektów.

  Polecamy:

  https://flstudio.pl  

  https://musoneo.com


  Polub na FB:

  https://www.facebook.com/flstudiopolska/

 4. Instrument FLEX w FL STUDIO- prezentacja wideo!

  Prezentacja video nowego instrumentu wirtualnego od Image Line! FLEX!

  https://youtu.be/XRTLXVvh4ZE

  FL STUDIO 20.5 przedstawia FLEX - zaawansowany syntezator „zorientowany na produkcję” z natychmiastowymi epickimi dźwiękami, które pozwalają pozostać w strefie tworzenia muzyki. FLEX jest bezpłatny we wszystkich edycjach FL STUDIO.

 5. Infomusic o THE ONE Smart Piano

  "Wykorzystując najnowsze osiągnięcia w dziedzinie inteligentnych technologii edukacyjnych, produkty firmy The ONE są tworzone z myślą o ludziach w każdym wieku, na każdym poziomie zaawansowania, oferując dobrą zabawę, zachęcając do nauki gry na pianinie i pokazując nowe metody takiej nauki. Wynikiem tych działań jest innowacyjne pianino Smart Piano, którego zadaniem jest zrewolucjonizowanie techniki nauki gry(...)"

  Tak o produktach THE ONE pisze portal Infomusic. Zachęcamy do lektury!

  https://www.infomusic.pl/piano/artykul/52235,innowacyjne-pianina-the-one-smart-piano-juz-w-polsce

 6. FL STUDIO- Najczęściej zadawane pytania.

  Zebraliśmy odpowiedzi na najczęściej zadawane przez Was pytania dot. FL STUDIO 20.

  np. Jak sprawdzić jaką wersję programu aktualnie posiadam? Jak aktywować program albo na ilu komputerac można go instalować.

  Pytania i odpowiedzi znajdziecie tutaj:

  https://flstudio.pl/faq

 7. FL STUDIO 20.5 - nowa aktualizacja już dostępna!

  FL STUDIO 20.5 przedstawia FLEX - zaawansowany syntezator „zorientowany na produkcję” z natychmiastowymi epickimi dźwiękami, które pozwalają pozostać w strefie tworzenia muzyki. FLEX jest bezpłatny we wszystkich edycjach FL STUDIO.

  Producent dodał też pare funkcji, które poprawiają FLOW PRACY! Jeśli jesteś już użytkownikiem FL skorzystaj ze swojej darmowej aktualizacji!

  Czytaj więcej:

  https://www.image-line.com/documents/news.php?entry_id=1561686348&title=fl-studio-205-released

 8. Pomagamy:) Witamy nowego producenta w gronie użytkowników FL STUDIO.

  We współpracy z prdoducentem OERem (znanego zarówno ze znakomitej Twórczości solowej jak grupy B.O.K,) dostarczyliśmy temu sympatycznemu młodemu człowiekowi FL STUDIO PRODUCER. Trzymamy kciuki za naukę i czekamy na produkcje! Tak o sprawie pisze "OER": We współpracy z prdoducentem OERem (znanego zarówno ze znakomitej Twórczości solowej jak grupy B.O.K,) dostarczyliśmy temu sympatycznemu młodemu człowiekowi FL STUDIO PRODUCER. Trzymamy kciuki za naukę! Tak o sprawie pisze "OER": "Uśmiech na twarzy tego gościa jest bezcenny. Dzisiaj mieliśmy pierwszą lekcje z robienia bitów na Fruity Loops i już wiem, że to będzie solidny i cierpliwy uczeń. Jak mozolna i trudna jest to praca to wie tylko Michu, ale wola walki jest . Gość jest zawzięty, więc jak się przyłoży to daje mu tydzień i stawiamy pierwsze nuty. Ogromne podziękowania dla FL Studio Polska za udostępnienie nam najnowszej wersji FL20. To jest duża sprawa!!! #staystrong — optymistyczny z użytkownikami Agnieszka Giermak i FL Studio Polska w: wielospecjalistyczny szpital miejski im.Dr E. Warmińskiego w Bydgoszczy."
 9. MIDI SOLUTIONS- recenzja

  "Urządzenia kanadyjskiego producenta to sprzęt przeznaczony dla osób, które dokładnie wiedzą czego chcą i są w stanie zapłacić za to odpowiednią cenę. Wprawdzie wykonane z tworzywa, mające przyklejaną płytę czołową obudowy nie kojarzą się ze sprzętem studyjnym najwyższej klasy, ale są to przecież narzędzia typu „podłącz i zapomnij”, które spoczną gdzieś w dżungli kabli. Tym bardziej, że nie wymagają osobnego zasilania, ponieważ otrzymują je poprzez MIDI. I właśnie ta zaleta jest ich potencjalną wadą, bo nie wszyscy producenci przywiązują wagę do tego, by porty MIDI, w które wyposażone są ich urządzenia, w pełni spełniały normy standardu, mając napięcie 5 V na porcie wyjściowym DIN-5. Często wynika to z faktu separacji optycznej wejść i wyjść MIDI, ale znacznie częściej z powodów typowo ekonomicznych – obecność napięcia zasilającego na wyjściu MIDI nigdy nie była argumentem przetargowym w walce o klienta. Owszem, zawsze można dokupić Power Adapter lub specjalny kabel MIDI z gniazdem do podłączenia zasilania (np. z oferty czeskiej firmy Microdesignum), ale to dodatkowo zwiększa koszt naszej inwestycji. Jeśli jednak poszukujesz rozwiązań pozwalających rozszerzyć funkcjonalność posiadanego systemu MIDI, to oferta MIDI Solution, w której oprócz tu opisanych znajduje się cała gama różnego typu urządzeń, jest obecnie najbardziej kompleksowa."

  Więcej tutaj: https://estradaistudio.pl/testy/sprzet-studyjny/1503-midi-solutions-beat-converter-event-processor-plus-quadra-thru-procesory-midi

 10. Warsztaty FL STUDIO 20 - realacja video

  Filmik ze szkolenia w FL Studio, gdzie uczestnicy pod moim okiem układali aranżację i miksowali!

  Pierwsza edycja warsztatów FL Studio, która odbyła się w ostatni weekend została zakończona. Komplet uczestników miał okazję dowiedzieć się bardzo dużo na temat pracy z FL STUDIO!

  Poniżej relacja jednego z uczestników:

  "Po pierwszym dniu warsztatów, który upłynął nam na układaniu beatów i aranżacji utworu, mamy za sobą dzień drugi. Była realizacja klipów wokalnych i przegląd narzędzi przydatnych podczas miksu.

  FL STUDIO to platforma, której trzeba się nauczyć, trochę jak sterowania w ulubionej grze komputerowej. Po pięciu godzinach kursu Musoneo online, dwóch wieczorach samodzielnego rysowania "MIDI małp" i "MIDI dinozaurów" (patrz moje poprzednie wpisy) i dwóch dniach warsztatów Macieja Polańskiego, mogę z pewnością powiedzieć, że czuję się już środowisku FL Studio bardzo komfortowo i swobodnie mogę realizować muzyczne projekty od A do Z. Ilość nieodkrytych nadal opcji i możliwości jest oczywiście niezliczona ale to tak jak z Excelem: nikt nie zna wszystkich jego funkcji, a jednak wielu uchodzi za ekspertów w biegłości posługiwania się nim. Czego nie wiemy, to zawsze doczytamy"

  https://flstudio.pl
  https://musoneo.com