SSQ (SOUND STATION QUALITY)

 1. Jack mono vs jack stereo. Czym się różnią?

  Jack mono vs jack stereo. Czym się różnią?

  Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, dlaczego niektóre kable mają jeden pasek na końcu, a inne dwa lub trzy? Choć może wydawać się to drobnostką, ta subtelna różnica oznacza sporo w kontekście dźwięku, który ostatecznie dociera do naszych uszu. W świecie audio, szczególnie dla muzyków i entuzjastów sprzętu audio, różnica między wtyczkami jack mono i jack stereo jest istotna.

  Czytaj dalej »
 2. Jak ustawić monitory studyjne w domowych warunkach?

  Jak ustawić monitory studyjne w domowych warunkach?

  Jako producent muzyczny doskonale zdajsz sobie sprawę z istotności odpowiedniego systemu odsłuchowego w domowym studiu. Monitorowanie dźwięku to nie tylko słuchanie muzyki, ale przede wszystkim wychwytywanie subtelnych niuansów dźwiękowych, które są kluczowe podczas końcowego miksowania. Wśród ważnych elementów systemu odsłuchowego nie możemy pominąć statywów monitorowych.

  Czytaj dalej »
 3. Jaki kabel do gitary elektrycznej wybrać? 5 rzeczy które warto wziąć pod uwagę

  Jaki kabel do gitary elektrycznej wybrać? 5 rzeczy które warto wziąć pod uwagę

  Czy wiesz, że konstrukcja kabla gitarowego ma wpływ na jakość i charakterystykę przekazywanego dźwięku? Choć może wydawać się to nieco dziwne, w rzeczywistości różne typy kabli mogą wpływać na dźwięk w różny sposób. Na przykład, kable gitarowe ze srebrnym przewodem są znane z tego, że przekazują sygnał z większą jasnością i precyzją, podczas gdy kable miedziane mają tendencję do "ocieplania" dźwięku, dodając mu głębi.

  Czytaj dalej »
 4. Kabel Midi - czym jest i jak działa?

  Kabel Midi - czym jest i jak działa?

  Jeśli interesujesz się muzyką lub produkcją muzyczną, na pewno słyszałeś już o MIDI. Jest to technologia, która umożliwia przesyłanie informacji o dźwięku i sterowaniu instrumentami muzycznymi między różnymi urządzeniami. MIDI to skrót od angielskiego wyrażenia Musical Instrument Digital Interface. W tej publikacji chcę przedstawić jedno z podstawowych urządzeń, które są niezbędne do korzystania z technologii MIDI - czyli kabel MIDI.

  Czytaj dalej »
 5. Jak nie przepłacić za kabel mikrofonowy - Na co warto zwrócić uwagę przy zakupie?

  Jak nie przepłacić za kabel mikrofonowy - Na co warto zwrócić uwagę przy zakupie?

  Kable XLR zyskały na popularności w latach 50. XX wieku, jednak trudno jest wskazać konkretną datę, kiedy po raz pierwszy zostały użyte z mikrofonem. Warto zauważyć, że złącza XLR wywodzą się z Cannon X Series, które zostały opracowane przez Jamesa H. Cannona w latach 40. XX wieku.

  Czytaj dalej »
 6. Statyw mikrofonowy do domowego studia. Jaki wybrać?

  Statyw mikrofonowy do domowego studia. Jaki wybrać?

  Jeśli trafiłeś na ten artykuł, prawdopodobnie stawiasz pierwsze kroki w świecie nagrywania dźwięku w domowym zaciszu - i mam dla Ciebie świetną wiadomość. Po przeczytaniu tego tekstu będziesz dokładnie wiedział, jakiego statywu mikrofonowego potrzebujesz, aby uzupełnić swoje domowe studio.

  Czytaj dalej »
 7. Wesołych Świąt!

  Wesołych Świąt!

  Wszystkim naszym Partnerom i Klientom życzymy Zdrowych, Wesołych i pełnych muzyki chwil!

  Czytaj dalej »
 8. WESOŁYCH ŚWIĄT

  WESOŁYCH ŚWIĄT

  Wesołch Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku 2023

  Czytaj dalej »
 9. Bartosz Bazok Zelek o kablach marki SSQ!

  Bartosz Bazok Zelek o kablach marki SSQ!

  Najnowszy film Bazoka na temat kabli SSQ - SOUND STATION QUALITY

  Czytaj dalej »
 10. Wokal jak z profesjonalnego studia za 1000zł? Da się!

  Wokal jak z profesjonalnego studia za 1000zł? Da się!

  Istnieje przeświadczenie, że żeby osiągnąć atrakcyjne brzmienie wokalu trzeba wydać dziesiątki tysięcy złotych na sprzęt lub wynająć do nagrania profesjonalne studio wraz z realizatorem. Nic bardziej mylnego, coraz częściej producenci oferują sprzęt naprawdę dobrej jakości nie kosztujący fortuny, a jednocześnie dający szeroki wachlarz możliwości.

  Czytaj dalej »
Posts loader