Blog

 1. MIDIPLUS- MINICONTROL (UNBOXING)

  Otwieramy pudełko z MIDIPLUS- minicontrol. Zobacz jak prezentuje się ta wielofunkcyjna mini klawiatura midi usb.

  Unboxing zrealizowany przez: https://www.techkiller.pl

  https://midiplus.pl

 2. TEST: DJ TechTools Midi Fighter 3D w InfoMusic

  "Midi Figher 3D to kontroler MIDI wyposażony w 16 przycisków Arcade, 4 przyciski odpowiadające za zmianę banków, 6 przycisków bocznych oraz żyroskop i akcelerometr rejestrujące ruch urządzenia w przestrzeni. W pudełku znajdziemy urządzenie, kabel USB oraz certyfikat autentyczności - tutaj bez niespodzianek. Głównym atutem i wyróżnikiem Midi Fighterów są oczywiście przyciski. Wyciągnięto je wprost z japońskich automatów do gier. Przyciski typu Arcade są budowane tak, żeby przetrwać wielogodzinne, ciągłe i szybkie uderzania w bijatykach typu Street Fighter. Producenci Midi Fighterów ściągają przyciski z Japonii, żeby zagwarantować nam najwyższą jakość i przede wszystkim niewiarygodną trwałość. Te przyciski praktycznie nie mają prawa się zużyć, każdy z nich przewidziano na 5 milionów uderzeń - jest to ilość, która gwarantuje ich absurdalnie długie życie. Kolejną zaletą przycisków Arcade jest wyraźny skok oraz odbicie, które daje pewność uderzenia, oraz precyzję, której nie można uzyskać przy zwykłych padach."

  Czytaj więcej w portalu InfoMusic:

  https://www.infomusic.pl/test/50884,test-dj-techtools-midi-fighter-3d


 3. FL STUDIO 20.7.2 - Zobacz co nowego

  Niedawno wleciała nowa aktualizacja FL STUDIO 20. Zobacz w tym video co nowego przygotowała firma IMAGE-LINE:

  https://youtu.be/78Bk0ktggK0

  Agenda:

  0:00 - Introduction

  0:04 - Index, 10 new features

  0:18 - Channel Rack Groups

  0:43 - Preserve Clip Trim Edits (Slip Edits)

  1:16 - Hinting Updates

  1:40 - MIDI Controller Support (Scripting)

  2:07 - Import MIDI Dialog

  2:32 - Remove All Edison Instances (Bloaty Projects Begone)

  3:08 - FLEX Preset Controls

  3:51 - NewTime / NewTone Tempo Sync and BPM

  4:23 - FL Studio Mobile new FX (Auto-Pitch & Tuner)

  5:02 - ZGE Visualiser Updates

  6:00 - Lifetime Free Updates

  6:10 - Outro, enjoy ...

 4. Test BOYA BY-M1000 w Estrada i studio!

  "Każdy natychmiast zwróci uwagę na cenę tego mikrofonu, która wynosi 449 zł. I nie byłoby może w tym nic szczególnego, gdyby nie to, że za tę kwotę otrzymujemy mikrofon z przełączanymi charakterystykami kierunkowymi, podwójną, wielkomembranową kapsułą pojemnościową, solidnie wykonany, w całkowicie metalowej obudowie, z dołączonym uchwytem elastycznym zintegrowanym z filtrem przeciwpodmuchowym, a do tego kabel XLR o długości 3 metrów. A najciekawsze, że wszystko wygląda bardzo profesjonalnie i nie zalatuje „taniością”. Gdzie, wobec tego, tkwi haczyk? Nigdzie! To po prostu niedrogi, porządnie wykonany mikrofon. Zacznijmy jednak od początku..."

  Czytaj więcej tutaj:

  https://estradaistudio.pl/testy/sprzet-studyjny/1588-boya-by-m1000-mikrofon-pojemnosciowy

 5. Moduł perkusyjny do gry na padach i nie tylko

  Drumaxx to moduł perkusyjny do gry na padach i nie tylko, oferujący ponad 16 fizycznych modeli instrumentów perkusyjnych, które mogą być skierowane na osobne wyjścia w celu dalszej obróbki za pomocą efektów.

  Więcej niż próbki perkusyjne

  Świetnie, ale jakie znaczenie może mieć modelowanie wobec zalewu próbek perkusyjnych w Internecie? Odpowiedź kryje się w dwóch słowach: kontrola i ekspresja.

  W przypadku nagranego dźwięku perkusyjnego, dostępne środki wyrazu i modulacji są ograniczone do filtrów, zmian głośności i innych 1-wymiarowych efektów.

  Kiedy pojedyncza próbka jest odtwarzana w serii, mamy do czynienia z „efektem karabinu maszynowego”, brzmi to po prostu mechaniczne. Próbkowanie wielowarstwowe pozwala znieść te ograniczenia, ale wymaga wielomegabajtowych czy nawet wielogigabajtowych zbiorów. Nawet wówczas, wciąż będziesz ograniczony brzmieniem zarejestrowanych dźwięków.

  Algorytmy modelowania dla lepszych barw

  Drumaxx nie bazuje na samplach czy nawet powszechnie stosowanych metodach syntezy, w których wynikowy dźwięk oscylatorów brzmi zawsze „elektronicznie”. 

  Drumaxx wykorzystuje algorytmy modelowania do stworzenia brzmień stopy, hihatów, zarówno akustycznych jak i elektronicznych. A co z talerzami – piętą achillesową syntezy? Drumaxx generuje także dźwięki talerzy i metalowych instrumentów perkusyjnych.

  Modelowanie fizyczne

  Sercem Drumaxx jest model, w którym wibrująca membrana jest skonstruowana z siatki połączonych ze sobą punktów. Każdemu punktowi przyporządkowane są fizyczne własności jak masa, sztywność, tłumienie – wszystkie kluczowe fizyczne cechy.  

  Drumaxx daje kontrolę nad wieloma parametrami takimi jak rodzaj materiału, jego grubość, napięcie czy kształt. Co ważniejsze, parametry te mogą być modulowane w czasie rzeczywistym poprzez siłę uderzenia i/lub zewnętrzne kontrolery. Pod kontrolą użytkownika jest także korpus bębna, włączając w to materiał, z jakiego jest wykonany, wymiary, tłumienie wibracji oraz kształt. To wszystko pozwala na wielowymiarową kontrolę wykonania, a matryca zmiennych zapewnia niemal nieskończone możliwości w tym względzie. 

  Kluczowe funkcje:

  • Znakomicie zaprojektowany interfejs użytkownika
  • 16 wirtualnych padów z modelowanymi fizycznie barwami perkusyjnymi 
  • Osobne wyjścia dla poszczególnych barw umożliwiają dalszą obróbkę bębnów 
  • Ogromne możliwości modelowania od barw talerzy po dźwięk kotłów
  • Matryca modulacyjna powiązana z siłą uderzenia dla większej siły wyrazy
  • Zintegrowany sekwencer krokowy uruchamiany komunikatami nutowymi
  • Wbudowane efekty
  • Wersja “jedno-padowa” dla lepszej integracji z FL Studio

  Zawartość:

  • 130 zestawów perkusyjnych
  • 900 barw perkusyjnych 
  • 200 sekwencji perkusyjnych
 6. Charakterystyki kierunkowe mikrofonu na przykładzie BOYA BY-PM700

  https://youtu.be/7pOYJdo8_cc

  W filmie omawiamy zagadnienie charakterystyk kierunkowych mikrofonu oraz pokazujemy jak to działa i wygląda w praktyce! Wszystko prezentujemy na przykładzie mikrofonu BOYA BY-PM700.

  https://boya.pl

 7. BOYA BY-WM8 PRO- prezentacja zestawów bezprzewodowych

  Na zestaw bezprzewodowy Boya BY WM8 Pro K1 składa się kieszonkowy nadajnik typu bodypack z mikrofonem krawatowym oraz odbiornik. Producent poleca ten system do takich zadań, jak wywiady, elektroniczne nadawanie wiadomości, produkcja filmów do mediów społecznościowych itd. Odbiornik może współpracować z dwoma nadajnikami, a w ofercie producenta są dwa zestawy – z jednym lub z dwoma nadajnikami. W odbiorniku możemy rozdzielić sygnały z dwóch odbiorników na lewy i prawy lub sumować dźwięk do mono. Będący w zestawie mikrofon jest dostarczany z piankową osłoną przeciwwietrzną. Do wejścia mikrofonowego z przedwzmacniaczem możemy podłączyć także mikrofony elektretowe, a do wejścia LINE IN dowolne źródło sygnału liniowego. Oprócz tego w zestawie jest także adapter ze stopką do montażu odbiornika na kamerze lub aparacie. Otrzymujemy także kabel z wtykami TRS 1/8” oraz przejściówkę na złącze XLR z zabezpieczeniem kondensatorowym, które chroni przed przypadkowym załączeniem zasilania fantom. Dzięki temu możemy odbiornik w łatwy sposób podłączyć np. do konsoli mikserskiej. Uruchomienie jest bardzo proste. Po włożeniu baterii do urządzeń, wystarczy je włączyć i ustawić ten sam kanał. Za pomocą przycisku MUTE możemy tymczasowo wyciszyć nadajnik, co może się niekiedy przydać, zwłaszcza w transmisjach na żywo, wywiadach itd.

  Poniżej bezpośredni link do filmu:

  https://youtu.be/-WkCnwO1pAw

 8. THE ONE SMART PIANO PRO- test video

  https://youtu.be/Gr6Xe8HN4qE

  Młoteczkowa klawiatura instrumentu sprawuje się zaskakująco dobrze. Klawisze mają zróżnicowaną wagę, optymalny skok i czuć w nich pracę młotków. Same młotki nie są zbyt mocno wytłumione, a czarne klawisze nie są matowane. Poza tym, żadnych zastrzeżeń. Osoby uczące się gry na instrumentach akustycznych nie powinny mieć problemów z tym manuałem, a przy włączonych głośnikach z barwą fortepianu można nawet odczuć dźwięk pod palcami. Korpus instrumentu prezentuje się efektownie i charakteryzuje wysoką jakością wykonania. Sama aplikacja, dostępna bezpłatnie w Google Play i App Store, ma cztery główne tryby pracy: arkusze nutowe, kurs nauki gry, filmy instruktażowe i coś, co może przypaść do gustu najmłodszym, zachęcając ich do nauki – gra edukacyjna w stylu Rock Band z systemem punktów i dostępem do wielu melodii. W przypadku arkuszy z nutami, część z nich jest bezpłatna, ale jeśli chodzi o powszechnie znane utwory, trzeba za nie zapłacić od 1 do 4 dolarów. Całością zarządza się jak w standardowych systemach VOD – z wykorzysta- niem konta, dostępem do ulubionych, zapisanych, zakupionych, historią ćwiczeń i opcją zapisu własnych kompozycji, które można potem udostępniać za pośrednictwem mediów społecznościowych.

  Test produkty przeprowadzony przez magazyn Estrada i Studio!

  Zapraszamy na strone SMART PIANO:

  https://smartpiano.pl

 9. BAND IN A BOX 2020 PL już dostępny!

  Dziś swoją premiere ma BAND IN A BOX 2020 PL dla środowiska windows!

  Dostępne są już wersje elektroniczne. Pudełka powinny pojawić się do końca lipca w Polsce. Zachęcamy do zakupu!

  Jeśli przed premierą Polskiej wersji zainstalowałeś wersję 2020 w innym języku to możesz teraz ją spolszczyć za pomocą tych plików:

  Band-in-a-Box: 
  RealBand: 
  Wystarczy, że je pobierzesz i zainstalujesz.
 10. Test mikrofonu USB BOYA BY-PM700

  Boya BY-PM700 to uniwersalny mikrofon USB, przeznaczony przede wszystkim do rejestracji głosu do podkastów, dla lektorów, ale także dla hobbistów, którzy pragną nagrywać wokal czy gitarę w domowej pracowni dźwiękowej. Polecany jest także dziennikarzom, którzy chcieliby nagrywać wywiady – ze względu na możliwość wyboru charakterystyki dookolnej. PM700 można wykorzystać do współpracy z komputerami PC i MAC, nie wymaga instalacji żadnych sterowników ani dodatkowego zasilania. Wystarczy podłączyć go kablem USB z komputerem i wskazać w ustawieniach systemowych i/lub aplikacji służących do nagrywania dźwięku lub tworzenia audycji, takich jak Audacity czy OBS Studio. W mikrofonie zastosowano-16 bitowe przetworniki, które pracują z rozdzielczością 48 kHz. Solidna metalowa obudowa kryje membranę o średnicy 14 mm, czyli trochę ponad 0,5 cala. O gotowości mikrofonu do pracy informuje nas zielona dioda na przednim panelu. Mikrofon wyposażono w zintegrowane, stereofoniczne gniazdo słuchawkowe 1/8” służące do monitorowania nagrywanego sygnału w czasie rzeczywistym. Złącze USB, wspomniane wy słuchawkowe oraz gwint do mocowania znajdziemy zaglądając od spodu. Dzięki temu mikrofon można także zainstalować na statywie lub ruchomym ramieniu mikrofonowym. Centralne miejsce na obudowie zajmują regulator głośności oraz przycisk wyciszania mikrofonu MUTE – przydatny przy prowadzeniu wszelkiego rodzaju relacji na żywo. Regulacja wzmocnienia samego mikrofonu oraz przełącznik wyboru charakterystyki kierunkowej znajdziemy po drugiej stronie. Duża, solidnie wykonana stopka pokryta jest od spodu gąbką antypoślizgową.