Blog

 1. MIDI SOLUTIONS- recenzja

  "Urządzenia kanadyjskiego producenta to sprzęt przeznaczony dla osób, które dokładnie wiedzą czego chcą i są w stanie zapłacić za to odpowiednią cenę. Wprawdzie wykonane z tworzywa, mające przyklejaną płytę czołową obudowy nie kojarzą się ze sprzętem studyjnym najwyższej klasy, ale są to przecież narzędzia typu „podłącz i zapomnij”, które spoczną gdzieś w dżungli kabli. Tym bardziej, że nie wymagają osobnego zasilania, ponieważ otrzymują je poprzez MIDI. I właśnie ta zaleta jest ich potencjalną wadą, bo nie wszyscy producenci przywiązują wagę do tego, by porty MIDI, w które wyposażone są ich urządzenia, w pełni spełniały normy standardu, mając napięcie 5 V na porcie wyjściowym DIN-5. Często wynika to z faktu separacji optycznej wejść i wyjść MIDI, ale znacznie częściej z powodów typowo ekonomicznych – obecność napięcia zasilającego na wyjściu MIDI nigdy nie była argumentem przetargowym w walce o klienta. Owszem, zawsze można dokupić Power Adapter lub specjalny kabel MIDI z gniazdem do podłączenia zasilania (np. z oferty czeskiej firmy Microdesignum), ale to dodatkowo zwiększa koszt naszej inwestycji. Jeśli jednak poszukujesz rozwiązań pozwalających rozszerzyć funkcjonalność posiadanego systemu MIDI, to oferta MIDI Solution, w której oprócz tu opisanych znajduje się cała gama różnego typu urządzeń, jest obecnie najbardziej kompleksowa."

  Więcej tutaj: https://estradaistudio.pl/testy/sprzet-studyjny/1503-midi-solutions-beat-converter-event-processor-plus-quadra-thru-procesory-midi

 2. Warsztaty FL STUDIO 20 - realacja video

  Filmik ze szkolenia w FL Studio, gdzie uczestnicy pod moim okiem układali aranżację i miksowali!

  Pierwsza edycja warsztatów FL Studio, która odbyła się w ostatni weekend została zakończona. Komplet uczestników miał okazję dowiedzieć się bardzo dużo na temat pracy z FL STUDIO!

  Poniżej relacja jednego z uczestników:

  "Po pierwszym dniu warsztatów, który upłynął nam na układaniu beatów i aranżacji utworu, mamy za sobą dzień drugi. Była realizacja klipów wokalnych i przegląd narzędzi przydatnych podczas miksu.

  FL STUDIO to platforma, której trzeba się nauczyć, trochę jak sterowania w ulubionej grze komputerowej. Po pięciu godzinach kursu Musoneo online, dwóch wieczorach samodzielnego rysowania "MIDI małp" i "MIDI dinozaurów" (patrz moje poprzednie wpisy) i dwóch dniach warsztatów Macieja Polańskiego, mogę z pewnością powiedzieć, że czuję się już środowisku FL Studio bardzo komfortowo i swobodnie mogę realizować muzyczne projekty od A do Z. Ilość nieodkrytych nadal opcji i możliwości jest oczywiście niezliczona ale to tak jak z Excelem: nikt nie zna wszystkich jego funkcji, a jednak wielu uchodzi za ekspertów w biegłości posługiwania się nim. Czego nie wiemy, to zawsze doczytamy"

  https://flstudio.pl
  https://musoneo.com

 3. Warsztaty FL STUDIO- relacja!

  Pierwsza edycja warsztatów FL Studio, która odbyła się w ostatni weekend została zakończona. Komplet uczestników miał okazję dowiedzieć się bardzo dużo na temat pracy z FL STUDIO! Niedługo więcej zdjęć oraz informacje o kolejnych edycjach!

  Poniżej relacja jednego z uczestników:

  "Po pierwszym dniu warsztatów, który upłynął nam na układaniu beatów i aranżacji utworu, mamy za sobą dzień drugi. Była realizacja klipów wokalnych i przegląd narzędzi przydatnych podczas miksu.

  FL STUDI to platforma, której trzeba się nauczyć, trochę jak sterowania w ulubionej grze komputerowej. Po pięciu godzinach kursu Musoneo online, dwóch wieczorach samodzielnego rysowania "MIDI małp" i "MIDI dinozaurów" (patrz moje poprzednie wpisy) i dwóch dniach warsztatów Macieja Polańskiego, mogę z pewnością powiedzieć, że czuję się już środowisku FL Studio bardzo komfortowo i swobodnie mogę realizować muzyczne projekty od A do Z. Ilość nieodkrytych nadal opcji i możliwości jest oczywiście niezliczona ale to tak jak z Excelem: nikt nie zna wszystkich jego funkcji, a jednak wielu uchodzi za ekspertów w biegłości posługiwania się nim. Czego nie wiemy, to zawsze doczytamy"

  Polecamy stronę:

  https://midi.deefacto.com/

 4. BAND IN A BOX 2019- premiera!

  Istnieje wiele ekscytujących nowych funkcji w Band-in-a-Box 2019! Po pierwsze nowa 64-bitowa wersja Band-in-a-Box, która pracuje dobrze w najnowszymi funkcjami i wtyczkami 64-bitowymi OS! Dołączamy zarówno wersje 64-bit jak i 32-bit, tak żeby użytkownicy 32-bitowego Windows OS nadal mogli używać Band-in-a-Box 2019. Stworzyliśmy także 64-bitowe Wtyczki VST Band-in-a-Box, które możesz użyć w twoim ulubionym DAW (Cakewalk, Reaper, Pro Tools, etc.) aby generować style, RealTracks, RealDrums, Multi-Riffs, etc. Dołączyliśmy 64-bitowy GM MIDI syntezator VSTSynthFont64 z wzorcowymi GM brzmieniami, pozwalającymi dostosować każde brzmienie GM nawet większe niż 2 GB. Kompletnie przebudowaliśmy Wybór Utworu, który pokazuje informacje o 50,000 utworów i ma użyteczny filtr i funkcje wyszukiwania takiego jak: według progresji akordowej i/lub frazy melodycznej. Dodaliśmy zaawansowane filtry aby pomóc wyszukiwać RealTracks, RealDrums i MIDI SuperTracks. Wyszukiwanie możliwe jest według rodzaju, metrum, tempa, RealCharts i innych. Możesz kontrolować głośność każdego RealTrack w Wiązance. Udoskonalenie notacji dotyczy notacji bębnów, bębnowe RealCharts(transkrypcje wybranych RealDrums), szybki dostęp do znaków chromatycznych i inne. Dodaliśmy 30 nowych tytułów utworów w Wyszukiwarce Utworów. Melodysta używa nowych RealStyliaby generować akordy i melodie. Wzbogacone Harmonie Audio Harmonie silnikiem BB-Harmonia tworzącym wyrafinowane harmonie z dźwiękami przejściowymi do ścieżki audio. I wiele innych.

  Porównanie wersji:

  https://soundstation.pl/band-in-a-box-2019-porownanie

 5. Klawiatura MIDI USB MIDIPLUS X3 MINI- unboxing

  Klawiatura sterująca X3 mini posiada 37 dynamicznych klawiszy.

  Kontroler X3 mini wspiera funkcję tzw. 'hot plug', czyli możemy go podłączać do komputera bez jego wyłączania.
  Nie jest potrzebny żaden sterownik.

  https://soundstation.pl/pl/midiplus-x3-mini
  https://midiplus.pl

 6. Wesołych Świąt

  Wesołych Świąt
 7. Warsztaty FL STUDIO (1-2 czerwca)- zapisz się już dziś!

  2-DNIOWE WARSZTATY Z ZAKRESU PRODUKCJI MUZYCZNEJ W FL STUDIO!

  INTENSYWNE SZKOLENIE W FL STUDIO! DLA POCZĄTKUJĄCYCH I ŚREDNIO-ZAAWANSOWANYCH!

   

  1-2 CZERWCA 2019

  sob. 12:00-20:00, nd. 10:00-16:00

  WARSZAWA, STUDIO EFEKTURA

  KOSZT: 699 zł

   

  NARÓB RUSZYŁ! ZAINTERESOWANY? SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI:

  maciej@musoneo.com

  biuro@soundstation.pl

   

  PRZYJEDŹ Z KOMPUTEREM I ZAINSTALOWANĄ KOPIĄ FL STUDIO

  aby programować, nagrywać i miksować!
   

  DLACZEGO WARTO?

  Na warsztatach będziesz mógł pracować wyłącznie w środowisku swojego ulubionego programu – FL Studio! Pokażemy Ci różne metody pracy, pomożemy rozwiązać problemy, a także zaprezentujemy sposoby na integrację programu z zewnętrznymi sterownikami oraz sprzętowymi syntezatorami. 

  Dzięki ćwiczeniom, które będziesz mógł samodzielnie wykonać na własnym komputerze pod okiem profesjonalnego instruktora, zdobędziesz praktyczne umiejętności, takie jak programowanie rytmów, tworzenie aranżacji i podstawy profesjonalnego miksowania. Nie ważne czy jesteś całkowicie początkujący czy masz już pierwsze kroki za sobą!

  Po pierwsze, nauczysz się programować profesjonalnie brzmiące bityTo nie żart, pod okiem instruktora będziesz mógł stworzyć bit, a następnie przedstawić go na forum grupy. Następnie wspólnie przeanalizujemy fragmenty komercyjnych nagrań i pokażemy Ci jak uzyskać profesjonalnie brzmienie – i to wyłącznie w oparciu o pokładowe wtyczki FL Studio na Twoim komputerze! W toku tego ćwiczenia nauczymy Cię podstaw pracy z miernikami oraz efektami.

  Po drugie, będziesz mógł nagrać swój głos w profesjonalnym studiu na wysokiej jakości mikrofonach Telefunken. Jesteś raperem lub lektorem? Przygotuj krótki tekst, który będziesz mógł nagrać i opracować pod okiem instruktora. Tworzysz muzykę taneczną lub techno i chciałbyś dograć do nich frazy mówione? Nie ma sprawy, w toku zajęć pokażemy Ci jak opracować pojedyncze słowa lub frazy i przetworzyć przez odpowiednie efekty! W tym ćwiczeniu nagrywamy i opracowujemy nagrania wokalne/głosowe:)

  Po trzecie, poznasz tajniki aranżacji muzyki elektronicznej. W oparciu o przedstawione przez nas wzorcowe nagrania oraz dostarczone pętle, a także wskazówki dotyczącymi struktury i wykorzystania automatyzacji, będziesz miał okazję samodzielnie ułożyć w programie FL Studio kompletną aranżację. Nie przejmuj się, jeśli nie posługujesz się biegle programem, wszystkie istotne komendy i zabiegi niezbędne do realizacji tego zadania przedstawimy na warsztatach. To zadanie będziesz mógł również wykonać przy asyście instruktora. Jeśli jesteś początkujący, dowiesz się jak szybko edytować, kopiować i duplikować klipy audio. Podpowiemy Ci także od czego można rozpocząć pracę. Wspólnie przeanalizujemy kilka znanych utworów utrzymanych w różnej stylistyce, aby przedstawić zasady rządzące tworzeniem muzyki elektronicznej oraz triki stosowane przez profesjonalnych producentów.

  Po czwarte, będziesz mógł zmierzyć się z zadaniem zmiksowania utworu z gatunku muzyki elektronicznej. Przed przystąpieniem do zadania pokażemy Ci krok po kroku jak zaimportować ślady oraz skonfigurować mikser do pracy, a także jakich efektów użyć w odniesieniu do poszczególnych źródeł dźwięku. Wskazówki przedstawimy na ekranie podłączonym do głównego komputera w studiu, co pozwoli wykonać Ci te wszystkie czynności razem z nami. W każdej chwili będziesz mógł konsultować wykonywane zabiegi z instruktorem, a także posłuchać wykonywanego miksu na masteringowych monitorach w studiu. W krytycznej ocenie będą nam pomagać trójdrożne odsłuchy Genelec z dwoma subwooferami w doskonale przygotowanej akustycznie przestrzeni studia Efektura.

  KIEDY?
  1-2 czerwca 2019 roku,
  Sob. 12:00-20:00, Nd. 10:00-16:00

  GDZIE?
  Studio Efektura przy ul. Miączyńskiej 51A w Warszawie (tym samym w którym spotykamy się na warsztatach z miksu i masteringu)

  KTO PROWADZI?
  Maciej Polański / musoneo.com - wykładowca Red Bull Music Academy Bass Camp, Audio Engineering Society i Polskiej Wyższej Szkoły Technik Komputerowych, redaktor magazynu Estrada i Studio, producent kultowej formacji Star Of 77 oraz były klawiszowiec formacji Funky Trip Foundation!

  KTO MOŻE WZIĄĆ UDZIAŁ?
  W warsztatach z produkcji udział mogą brać udział zarówno początkujący, jak i średnio-zaawansowani miłośnicy programu FL Studio, pragnący uporządkować swój warsztat i wydawać swoją muzykę w serwisach strumieniowych a także sprzedawać bity. W warsztatach mogą także brać udział dj-e, świeżo upieczeni właściciele programu FL Studio, którzy chcieliby tworzyć Mash-upy lub remiksy. Dzięki temu, że uczestnicy mają różne doświadczenia i umiejętności, praca w studiu bywa bardzo ciekawa

  JAKIE SĄ WYMAGANIA / CO MUSZĘ ZABRAĆ NA WARSZTATY?
  Będziesz potrzebować własnego laptopa (ew. komputera stacjonarnego) z zainstalowanym oprogramowaniem FL Studio w dowolnej wersji. Możesz także zabrać ze sobą swoje słuchawki (istnieje też możliwość wykorzystania słuchawek będących na wyposażeniu studia nagrań). Jeśli masz interfejs audio i/lub jakiś kontroler MIDI, np. małą klawiaturę czy choćby AKAI Fire, oczywiście możesz zabrać go ze sobą na zajęcia:)

  CZY MUSZĘ ZNAĆ OBSŁUGĘ OPROGRAMOWANIA?
  Nie, choć zalecana jest znajomość podstawowych komend i operacji, jak uruchomianie instrumentów czy ładowanie próbek. Dzięki temu będziesz mógł wykonać więcej ćwiczeń w trakcie zajęć. 

  KOSZT?

  Cena za udział w dwudniowych warsztatach wynosi 699 zł / 14 godzin w dużym profesjonalnym studiu z dostępem do największej reżyserki i wysokiej klasy mikrofonów. Na wszelkie pytania odpowiadamy pod adresem e-mail: maciej@musoneo.com

  Nie zapewniamy noclegu ani posiłków (istnieje możliwość zamówienia obiadu do studia z okolicznych restauracji, np. pizzy). W studiu jest dobrze wyposażony aneks kuchenny. Pyszna kawa i herbata dostępna non-stop:)

  ILE OSÓB LICZY GRUPA?

  Do 7-8 osób!

  JAK SIĘ ZAPISAĆ?

  Skontaktuj się z nami, aby upewnić się że są jeszcze wolne miejsca. Następnie wykonaj przelew zgodnie z instrukcją:

  Cena699 zł (płatne z góry, przy zapisie)
  nr konta: 50 1020 5558 1111 1924 5750 0046
  odbiorca przelewu: Maciej Polański
  prosimy o wpisanie w tytule przelewu: warsztaty FL Studio czerwiec 2019
  Bardzo prosimy też o podanie kontaktu mailowego poprzez krótką wiadomość na adres maciej@musoneo.com

   

  Organizatorzy: SOUND STATION & MUSONEO

 8. MIDI SOLUTIONS- przykładowe zastosowania- wideo PL

  Firma MIDI Solutions oferuje szeroką gamę produktów do przetwarzania sygnałów MIDI, które wykonują wiele różnych zadań i operacji związanych z technologią MIDI. Różne produkty mogą być ze sobą łączone tak, aby po ich połączeniu razem zapewniały one wykonywanie dokładnie takich funkcji, jakie są wymagane w danej konfiguracji MIDI. Ponadto produkty firmy MIDI Solutions są zasilanie przez MIDI co sprawia, że mogą współpracować z większością urządzeń oferowanych na rynku bez konieczności używania baterii lub oddzielnego zasilacza – wystarczy tylko włożyć kabel MIDI do wejścia dowolnego produktu MIDI Solutions – i jest on już gotowy do przetwarzania danych MIDI.

  PRODUKTY MIDI SOLUTIONS:
  https://soundstation.pl/pl/catalogsearch/result/?q=midi+solutions

  Prezentacja:
  http://musoneo.com

  Strona producenta:
  https://midisolutions.com

 9. THE ONE- nowa marka w SOUND STATION

  Grupa The ONE Music Group produkuje inteligentne, interaktywne instrumenty muzyczne z wykorzystaniem cyfrowych technologii tak, by nauka gry na instrumencie sprawiała wiele radości, przyjemności i satysfakcji, a była przy tym dostępna dla każdego, także pod względem cenowym. Wykorzystując najnowsze osiągnięcia w dziedzinie inteligentnych technologii edukacyjnych, produkty firmy THE ONE są tworzone z myślą o ludziach w każdym wieku, na każdym poziomie zaawansowania, oferując dobrą zabawę, zachęcając do nauki gry na pianinie i pokazując nowe metody takiej nauki. 

  Historia THE ONE:

  Inspiracją była historia 8-letniego chłopca, Boba, który zrezygnował z nauki gry niedługo po tym, jak ją rozpoczął. Ojciec Boba, przedsiębiorca działający w branży oprogramowania komputerowego - Ben Ye -  długo nie mógł znaleźć rozwiązania, które zachęciłoby jego syna do nauki gry i sprawiło, by bardziej zainteresował się  muzyką od strony edukacyjnej. W końcu wpadł na pomysł stworzenia nowej metody nauki gry na pianinie poprzez zabawę i grę edukacyjną z wykorzystaniem iPad’a. Okazał się, że chłopcu spodobało się to do tego stopnia, że od razu się tym zainteresował i w ciągu pierwszych 20 minut sam nauczył się grać utwór pt. „Twinkle Twinkle Little Star", korzystając z tego prototypu systemu „smart piano” (który w potem ewoluował stając się pierwszym na świecie i jedynym systemem nauki gry na pianinie cyfrowym z certyfikatem MFI firmy Apple). Od tego czasu, system The ONE nauczył gry na pianinie ponad 200.000 osób, wprowadzając ich w przyjazny i zabawny sposób w świat nauki muzyki, przynosząc przy tym wiele radości i satysfakcji z doznań muzycznych. 


  Postęp i innowacyjność: 

  Firma zdobyła wiele nagród różnego szczebla na całym świecie za sukcesy i osiągnięcia w dziedzinie popularyzacji edukacji muzycznej i wprowadzania nowych, interaktywnych i inteligentnych sposobów nauki gry z wykorzystaniem produktów opartych na najnowszych osiągnięciach technologicznych. Nagrody te to między innymi: 2018 iF Design Award, Edison Award 2018 Gold in Music Instrument Innovation (złota nagroda za innowacyjne wykorzystanie instrumentów muzycznych), Edison Award 2017 Silver in Talent Development (srebrna nagroda za rozwój talentów) , CES 2016 Innovation Award (nagroda za innowacyjność) , NAMM 2016 Best Teaching Tool (nagroda za najlepsze narzędzia edukacyjne), National Parenting Product Awards Winner 2016.

  Siedziba firmy mieści się w Dolinie Krzemowej w Kalifornii i posiada wiele centrów dystrybucji na całym świecie.

  Niebawem zaprezentujemy pierwsze produtky tej marki! 

 10. SMARTPAD NA TESTACH

  W testach możemy przeczytać, że SMARPAD: "Jest uniwersalnym kontrolerem MIDI, który można dostosować do współpracy z każdym systemem oferującym funkcję MIDI learn i wykorzystać do całej gamy prac, nie związanych z zastosowaniami wykonawczymi o charakterze profesjonalnym. Za niedużą sumę pieniędzy otrzymujemy solidnie wykonane urządzenie z bogatym zestawem manipulatorów. Choć funkcjonalnie Smartpad jest dość odległy od zawodowych urządzeń dedykowanych do współpracy z Live, to nic nie stoi na przeszkodzie, by można go było wykorzystać jako pierwszy kontroler tego typu dla osób początkujących czy jako narzędzie dla eksperymentatorów."

  Pełny tekst tutaj: https://estradaistudio.pl/testy/sprzet-studyjny/1467-midiplus-smartpad-kontroler-midi