Blog

 1. Jaką klawiaturę midi wybrać?

  https://youtu.be/W8D_z-bWB5k

  Sklep Muzyczny SUPERSOUND z Maciejem Polańskim z portalu MUSONEO.COM przytowali bardo fajny mini poradnik o tym jaką klawiturę sterującą MIDI USB wybrać.

  W zestawieniu znajdują się 2 klawiatury od MIDIPLUS!

  Polecamy film.

 2. MUSONEO- DRUGI KURS GRATIS DO 29 LISTOPADA!

  BLACK WEEK Kup dowolny kurs MUSONEO.COM od 18 do 29 listopada 2019 a drugi w tej samej cenie lub niższej otrzymasz gratis! Wystarczy przesłać dowód zakupu i prośbę pod info@musoneo.com wraz z informacją jaki kurs wybieramy. Zapraszamy!
 3. DOMOWE STUDIO DO 5500 zł- zobacz propozycję

  https://youtu.be/O2W6bdt113Q

  Sklep Muzyczny SUPERSOUND z Maciejem Polańskim z portalu MUSONEO.COM przygotowali dla Was taką propozycję sprzętu i oprogramowania do domowego studia. 

  W zestawie znalazły się produkty na naszej dystrybucji. FL STUDIO 20  SIGNATURE oraz MIDIPLUS X8 PRO!

  Polecamy film.

 4. FL STUDIO DLA SZKÓŁ

  Rozwój technologii komórkowej, w tym samych smartfonów – za pomocą których można nie tylko zarejestrować obraz i dźwięk, ale także z łatwością montować gotowy do publikacji film – sprawił, że coraz więcej dzieci i młodzieży interesuje się tworzeniem multimediów oraz muzyki. O ile tworzenie filmów na telefonie jest stosunkowo łatwe, o tyle tworzenie muzyki i edycja dźwięku wymaga wyspecjalizowanych narzędzi nazywanych cyfrowymi stacjami roboczymi (ang. DAW – Digital Audio Workstation). 

  Jednym z najpopularniejszych tego rodzaju programów jest FL Studio firmy Image Line – od niedawna dostępny także w ramach licencji wielostanowiskowych dla instytucji edukacyjnych. Wbudowany sekwencer krokowy programu jest wyjątkowo łatwy w obsłudze – po wybraniu zestawu dźwięków z dołączonej do programu biblioteki (lub dowolnych innych) wystarczy za pomocą komputerowej myszki włączyć je dla wybranych części taktu. W ten sposób każdy – bez przygotowania muzycznego i specjalistycznego przeszkolenia – może stać się twórcą rytmów i prostych fraz muzycznych, nazywanych często przez młodzież „bitami”. 

  FL Studio – jako jeden z nielicznych programów typu DAW – jest także wyposażony w tzw. gotowe projekty, zawierające nagrania poszczególnych partii instrumentów oraz ich zapis „pianolowy” (przypominający zapis nutowy). Dzięki temu możliwe jest prowadzenie zajęć z zakresu budowy utworów czy aranżacji. Uczniowie mogą nie tylko samodzielnie analizować strukturę utworów muzycznych, ale także poznawać działanie efektów i podstawy edycji audio. Co ważne, FL Studio nie wymaga do działania najnowszej generacji komputerów a czas jego uruchomienia jest bardzo krótki (liczony zwykle w sekundach).

  Z doświadczeń Macieja Polańskiego - redaktora naczelnego portalu Musoneo.com - wynika, że dzieci w wieku szkolnym bardzo chętnie biorą udział we wszelkiego rodzaju zajęciach interaktywnych, gdzie za pomocą klawiatury komputerowej czy miniaturowej klawiatury MIDI mogą wyzwalać dźwięki, perkusję czy choćby próbki dźwiękowe swojego głosu. Tego rodzaju zajęcia – w przeciwieństwie do nauki gry na flecie prostym – przybliżają dzieciom współczesny świat multimediów i pomagają w rozwijaniu hobby związanego z muzyką i filmem. 

  Wydaje się, że w wyborze programu muzycznego na wyposażenie pracowni komputerowych warto wziąć pod uwagę także koszty aktualizacji oprogramowania w przyszłości i ograniczenia wbudowanych w program narzędzi. Firma Soundstation – dystrybutor programu – ma dla osób decydujących o tego rodzaju zakupach same dobre wiadomości. Po pierwsze FL Studio – jako jedyny program DAW na rynku – jest objęty dożywotnimi darmowymi aktualizacjami – raz zakupiona licencja automatycznie daje dostęp do najnowszej wersji programu w chwili jej publikacji. Oznacza to, że nie trzeba martwić się o wysokie koszty odnowienia licencji czy „starzenie się” oprogramowania. Po drugie instrumenty i efekty zarezerwowane dla droższych wersji programu mogą być wykorzystywane w celach edukacyjnych z wyłączeniem jedynie możliwości ponownego otwarcia projektu utworzonego z ich udziałem. Oznacza to nieograniczony dostęp na zajęciach do wielu zaawansowanych narzędzi, i to zawsze w najnowszych ich wersjach! Po trzecie – program jest dostępny zarówno w wersji na PC, jak i Mac – co umożliwia zainteresowanym tym uczniom i nauczycielom korzystanie z programu na ich własnych komputerach poza zajęciami i rozwijanie pasji. Po czwarte wreszcie, za wyborem tego programu przemawia duża liczba darmowych i niedrogich materiałów edukacyjnych dotyczących FL Studio, jako choćby kursy musoneo.com. Na internetowych grupach, takich jak FL Studio Polska Produkcja na Facebooku, coraz częściej swoje utwory publikują nastoletni producenci, a nawet dzieci w wieku szkolnym, które samodzielnie opanowały obsługę programu. Czy zatem nie powinniśmy ułatwić im rozwijania pasji?

  Macieja Polańskiego - twórcę kursów wielu różnych programów DAW, w tym kursu FL Studio od podstaw na musoneo.com – nie dziwi popularność FL Studio. „FL Studio to jeden z najtańszych i zarazem najlepiej wyposażonych programów DAW obecnie dostępnych na rynku” – twierdzi. Możliwość zakupu wielostanowiskowych licencji w cenie znacznie niższej niż detaliczna otwiera możliwość instytucjom edukacyjnym na prowadzenie nowoczesnej edukacji muzycznej. Dystrybutor programu, firma Soundstation, oferuje także szkolenia dla nauczycieli oraz kursy wideo pozwalające szybko przyswoić podstawy pracy z FL Studio osobom, które nie miały dotąd do czynienia z tego rodzaju oprogramowaniem.  

 5. MIDIPLUS i FL STUDIO w zestawie SUPER STUDIO STARTER (domowe studio do 2500 zł)

  https://youtu.be/UolHmuAf0Jg

  Domowe studio nagrań za mniej niż 2500 zł? To możliwe. Sklep Muzyczny SUPERSOUND z Maciejem Polańskim z portalu MUSONEO.COM przygotowali dla Was taką propozycję. Oczywiście ilość możliwych konfiguracji jest niezliczona. My zbudowaliśmy ten w oparciu o nasze doświadczenia i feedback od klientów. Obejrzyj film a dowiesz się więcej o tym jakie elementy wyposażenia powinny się znaleźć w Twoim zestawie studyjnym i dlaczego. Zobacz na co zwrócić szczególną uwagę i wiele wiele więcej.

  W zestawie znalazły się produkty na naszej dystrybucji. FL STUDIO 20 Producer oraz MIDIPLUS AK 490+

  Polecamy film.

 6. BOYA MIC SOUND STATION

  Firma posiada centralne laboratorium- dział badań i rozwoju elektroakustycznego, obejmujące wszystkie rodzaje mikrofonów w każdym obszarze ich zastosowania. Firma działa w oparciu o najwyższej jakości standardy. Zapewniania jakości, produkcję, zarządzanie łańcuchem dostaw,  tak aby zapewnić dostęp do niedrogich mikrofonów o wysokiej jakości.
   
  Firma rozpoczęła działalność w 2007 roku. Siedziba znajduje się w Guanlan Silicon Valley, Shenzhen City, niedaleko HK. Powierzchnia, którą zajmuje hala produkcyjna i laboratoria obejmuje ponad 6000 metrów kwadratowych.
   
  BOYA to wiodąca firma, która specjalizuje się w mikrofonach do aparatów DSLR, kamer, rejestratorów audio itp.
  Zapraszamy na Polską stronę poświęconą w całości mikrofon BOYA MIC.
 7. Warsztaty FL STUDIO i MIDIPLUS

  https://youtu.be/-Q2w3lxb_R8

  Szkolenie z produkcji muzyki Hip-Hop z wykorzystaniem oprogramowania FL Studio zorganizowane Wspólnie z Obornickim Ośrodkiem Kultury i MUSONEO. Program: 1. Organizacja domowej pracowni nagrań (wyposażenie, akustyka, metody pracy, odsłuch) 2. Wprowadzenie do pracy z FL Studio (przedstawienie programu i przegląd dostępnych narzędzi) 3. Warsztaty z tworzenia hip-hopowych podkładów (czyli jak krok-po-kroku stworzyć kompletny podkład) 4. Metody obróbki ścieżek wokalnych i rapu (przedstawienie różnych technik realizacji nagrań wokalnych) 5. Jak uzyskać profesjonalne brzmienie? – sesja mikserska i dyskusja (omówienie profesjonalnie zmiksowanego projektu z wykorzystaniem zaawansowanych technik i narzędzi w środowisku FL Studio) KTO PROWADZIŁ SZKOLENIE? Oczywiście niezastąpiony MACIEJ POLAŃSKI. Twórca i redaktor naczelny portalu edukacyjnego dla muzyków Musoneo.com, oferującego dostęp do blisko 200 godzin najwyższej jakości materiałów instruktażowych z zakresu obsługi DAW, produkcji muzycznej i sound-design. Realizator dźwięku, producent formacji Star Of 77, były klawiszowiec formacji Funky Trip Foundation, wykładowca Red Bull Music Academy Bass Camp oraz Audio Engineering Society. Na swoim koncie ma kilka tysięcy stron publikacji w magazynie Estrada i Studio, w tym artykułów, testów sprzętu i oprogramowania muzycznego, wywiadów i relacji.

 8. INFOMUSIC O BAND IN A BOX

  "Jeśli bezskutecznie poszukujecie zespołu do wspólnego grania lub co gorsza, chcielibyście aby grający w nim muzycy świetnie poruszali się po wszystkich gatunkach muzycznych - prawdopodobnie szukaliście aplikacji Band-in-a-Box 2019... Jest to zatem fantastyczne narzędzie dla kompozytora, czy muzyka uczącego się grać na instrumencie. Możliwości aplikacji jest mnóstwo i zapraszamy na krótki film instruktażowy poniżej oraz także video obrazujące najnowszy update aplikacji (...)"

  Czytaj cału artykuł tutaj:

  https://www.infosound.pl/artykul/52570,poszukujecie-zespolu-a-moze-band-in-a-box

 9. BAND IN A BOX 2019 dla MAC OSX już dostępny

  Z przyjemnością informujemy, że dostępna jest już wersja BAND IN A BOX 2019 dla MAC OSX!

  Istnieje wiele ekscytujących nowych funkcji w Band-in-a-Box 2019! Po pierwsze nowa 64-bitowa wersja Band-in-a-Box, która pracuje dobrze w najnowszymi funkcjami i wtyczkami 64-bitowymi OS! Dołączamy zarówno wersje 64-bit jak i 32-bit, tak żeby użytkownicy 32-bitowego Windows OS nadal mogli używać Band-in-a-Box 2019. Stworzyliśmy także 64-bitowe Wtyczki VST Band-in-a-Box, które możesz użyć w twoim ulubionym DAW (Cakewalk, Reaper, Pro Tools, etc.) aby generować style, RealTracks, RealDrums, Multi-Riffs, etc. Dołączyliśmy 64-bitowy GM MIDI syntezator VSTSynthFont64 z wzorcowymi GM brzmieniami, pozwalającymi dostosować każde brzmienie GM nawet większe niż 2 GB. Kompletnie przebudowaliśmy Wybór Utworu, który pokazuje informacje o 50,000 utworów i ma użyteczny filtr i funkcje wyszukiwania takiego jak: według progresji akordowej i/lub frazy melodycznej. Dodaliśmy zaawansowane filtry aby pomóc wyszukiwać RealTracks, RealDrums i MIDI SuperTracks. Wyszukiwanie możliwe jest według rodzaju, metrum, tempa, RealCharts i innych. Możesz kontrolować głośność każdego RealTrack w Wiązance. Udoskonalenie notacji dotyczy notacji bębnów, bębnowe RealCharts(transkrypcje wybranych RealDrums), szybki dostęp do znaków chromatycznych i inne. Dodaliśmy 30 nowych tytułów utworów w Wyszukiwarce Utworów. Melodysta używa nowych RealStyliaby generować akordy i melodie. Wzbogacone Harmonie Audio Harmonie silnikiem BB-Harmonia tworzącym wyrafinowane harmonie z dźwiękami przejściowymi do ścieżki audio. I wiele innych.

 10. BAND IN A BOX- o programie

  https://youtu.be/cgCIZpbV5GQ

  Band In a Box to potężne narzędzie do tworzenia muzyki. Wprowadź akordy dla dowolnego utworu używając standardowych symboli akordów (np. C, Fm7 lub C13b9) i wybierz odpowiedni styl wedle uznania, a Band-in- a-Box zrobi za Ciebie resztę, automatycznie tworząc kompletną profesjonalnej jakości aranżację pianina, basu, perkusji, gitary i smyczków lub rogów w wielu popularnych stylach wraz z opcjonalnymi ścieżkami dźwiękowymi na żywo z RealDrums i RealTracks.

  Zobacz gdzie porównać zawartość poszczególnych edycji programu oraz sprawdzić próbki brzmień/styli.

  https://bandinabox.pl