AKTUALNOŚCI

 1. Testujemy kontroler Expressive E Touche SE

  Testujemy kontroler Expressive E Touche SE

  Touche SE, czyli Software Edition, to tańsza wersja flagowego Touche działająca wyłącznie w oparciu o połączenie USB. Mechanizm jest w obu wersjach identyczny a sterowanie odbywa się za pomocą dotyku poprzez nacisk i/lub wychylenie płytki. Łącznie Touche opiera swoje działania na czterech niezależnych sensorach.

  Czytaj dalej »
 2. Kilka słów o futerałach Analog Cases

  Kilka słów o futerałach Analog Cases

  Firma Analog Cases została założona w 2018 roku w Los Angeles z myślą o zaspokojeniu potrzeb rosnącej grupy tzw.. producentów mobilnych, którzy chcą tworzyć swoją muzykę w dowolnym miejscu, w dowolnym czasie za pomocą swojego ulubionego grooveboksu, maszyny perkusyjnej i/lub ulubionego syntezatora.

  Czytaj dalej »
 3. Wesołych Świąt Wielkanocnych

  Wesołych Świąt Wielkanocnych

  Wesołych, pełnych rodzinnej atmosfery Świąt Wielkanocnych życzy

  Sound Station

  ...
  Czytaj dalej »
 4. Mikrofon USB czy mikrofon + interfejs? Plusy i minusy obu rozwiązań

  Mikrofon USB czy mikrofon + interfejs? Plusy i minusy obu rozwiązań

  Bardzo często wśród osób dopiero zaczynających przygodę z nagrywaniem dźwięku pojawia się temat mikrofonów na USB. Czy faktycznie jest słyszalna różnica pomiędzy poszczególnymi modelami? Czy również jest słyszalna różnica pomiędzy mikrofonem USB, a zestawem interfejs + mikrofon?

  Czytaj dalej »
 5. DJ Techtools – jak nie zgubić się w gąszczu różnych modeli i standardów. Co będzie odpowiednie dla mojego kontrolera?

  DJ Techtools – jak nie zgubić się w gąszczu różnych modeli i standardów. Co będzie odpowiednie dla mojego kontrolera?

  Dobór odpowiednich knobów i faderów do sprzętu bardzo często wprowadza w zakłopotanie. W pierwszej kolejności zachęcam do zapoznania się z poniższym rysunkiem pomocniczym DJ Techtools, wyjaśniającym różnice pomiędzy poszczególnymi modelami.

  Czytaj dalej »
 6. DJ TECHTOOLS - MIDI FIGHTER TWISTER (video)

  DJ TECHTOOLS - MIDI FIGHTER TWISTER (video)

  Elastyczna kontrola MIDI do kreatywnego wykorzystania. 16 wysokiej rozdzielczości enkoderów Chroma Cap. Zintegrowane we wszystkich potencjometrach przyciski. Podświetlenie LED informujące o ustawieniach oprogramowania. Wyposażony w 4 banki po 16 enkonderów Twister pozwala przejąć kontrolę nad dowolnym parametrem oprogramowania.

  Czytaj dalej »
 7. EditorsKeys – wady i zalety

  EditorsKeys – wady i zalety

  Jakiś czas temu pojawiły się u nas produkty marki Editorskey. Są to klawiatury oraz silikonowe nakładki z nadrukowanymi skrótami klawiszowymi do wielu popularnych programów. Jest to świetne rozwiązanie dla osób chcących przyśpieszyć i usprawnić swoją pracę.

  Czytaj dalej »
 8. Czym się różnią klawiatury sterujące różnych producentów?

  Czym się różnią klawiatury sterujące różnych producentów?

  Obecnie na rynku obserwowany jest okres rozkwitu różnego rodzaju sprzętu i software’u do produkcji muzyki. W czasach gdy na domowym komputerze możemy mieć program DAW i wtyczki VST zastępujące nam studio, z często bardzo drogim sprzętem hardware’owym - produkcja muzyki w domu staje się coraz bardzo popularna i powszechna.

  Czytaj dalej »
 9. Band in a Box - Tysiące pomysłów na akordy

  Band in a Box - Tysiące pomysłów na akordy

  Program Band-in-a-Box daje możliwość wyboru ponad 2000 styli muzycznych wraz z piosenkami demonstracyjnymi zawierającymi kompletny zapis akordów.

  Czytaj dalej »
 10. Jak zarejestrować i pobrać fl studio?

  Jak zarejestrować i pobrać fl studio?

  Rejestracja programu DAW oraz innego oprogramowania w większości przypadków wygląda tak samo. W przypadku FL Studio przebiega to w następujący sposób.

  Czytaj dalej »
Posts loader