Touche SE, czyli Software Edition, to tańsza wersja flagowego Touche działająca wyłącznie w oparciu o połączenie USB. Mechanizm jest w obu wersjach identyczny a sterowanie odbywa się za pomocą dotyku poprzez nacisk i/lub wychylenie płytki. Łącznie Touche opiera swoje działania na czterech niezależnych sensorach.
Firma Analog Cases została założona w 2018 roku w Los Angeles z myślą o zaspokojeniu potrzeb rosnącej grupy tzw.. producentów mobilnych, którzy chcą tworzyć swoją muzykę w dowolnym miejscu, w dowolnym czasie za pomocą swojego ulubionego grooveboksu, maszyny perkusyjnej i/lub ulubionego syntezatora.
Bardzo często wśród osób dopiero zaczynających przygodę z nagrywaniem dźwięku pojawia się temat mikrofonów na USB. Czy faktycznie jest słyszalna różnica pomiędzy poszczególnymi modelami? Czy również jest słyszalna różnica pomiędzy mikrofonem USB, a zestawem interfejs + mikrofon?
Dobór odpowiednich knobów i faderów do sprzętu bardzo często wprowadza w zakłopotanie. W pierwszej kolejności zachęcam do zapoznania się z poniższym rysunkiem pomocniczym DJ Techtools, wyjaśniającym różnice pomiędzy poszczególnymi modelami.
Elastyczna kontrola MIDI do kreatywnego wykorzystania. 16 wysokiej rozdzielczości enkoderów Chroma Cap. Zintegrowane we wszystkich potencjometrach przyciski. Podświetlenie LED informujące o ustawieniach oprogramowania. Wyposażony w 4 banki po 16 enkonderów Twister pozwala przejąć kontrolę nad dowolnym parametrem oprogramowania.
Jakiś czas temu pojawiły się u nas produkty marki Editorskey. Są to klawiatury oraz silikonowe nakładki z nadrukowanymi skrótami klawiszowymi do wielu popularnych programów. Jest to świetne rozwiązanie dla osób chcących przyśpieszyć i usprawnić swoją pracę.
Obecnie na rynku obserwowany jest okres rozkwitu różnego rodzaju sprzętu i software’u do produkcji muzyki. W czasach gdy na domowym komputerze możemy mieć program DAW i wtyczki VST zastępujące nam studio, z często bardzo drogim sprzętem hardware’owym - produkcja muzyki w domu staje się coraz bardzo popularna i powszechna.