Touche SE, czyli Software Edition, to tańsza wersja flagowego Touche działająca wyłącznie w oparciu o połączenie USB. Mechanizm jest w obu wersjach identyczny a sterowanie odbywa się za pomocą dotyku poprzez nacisk i/lub wychylenie płytki. Łącznie Touche opiera swoje działania na czterech niezależnych sensorach.
Polska firma Polyend, mająca w portfolio swojej firmy wiele przemyślanych i inspirujących urządzeń, które zawsze wysoko stawiały poprzeczkę pod względem jakości wykonania i pomysłu na swój projekt. Z łatwością można przytoczyć tutaj sekwencerSeq, syntezator Medusa czy retro-futurystyczny grooveboxTracker. Każde z nich, a w szczególności wspomniany wcześniej Tracker stały się przełomowymowymi urządzeniami.
Istnieje przeświadczenie, że żeby osiągnąć atrakcyjne brzmienie wokalu trzeba wydać dziesiątki tysięcy złotych na sprzęt lub wynająć do nagrania profesjonalne studio wraz z realizatorem. Nic bardziej mylnego, coraz częściej producenci oferują sprzęt naprawdę dobrej jakości nie kosztujący fortuny, a jednocześnie dający szeroki wachlarz możliwości.
W jaki sposób wybrać odpowiedni mikrofon? Jest to jedno z najczęściej pojawiających się pytań. Mimo, że zasada działania różnych rodzajów mikrofonów jest z reguły podobna to nie ma jednej właściwej odpowiedzi na to pytanie. Różne zastosowania wymagają różnych mikrofonów i ciężko tutaj o „uniwersalne” rozwiązanie sprawdzające się w każdej sytuacji.
Touche to niewielkie urządzenie sterowane dotykiem naszej ręki. Mierzy 10 szerokości i 24 cm długości. Z łatwością postawimy obok instrumentu modułu lub nad klawiaturą. Kontrola odbywa się poprzez nacisk na pokrytą drewnem płytkę, która zdaje się lewitować nad dość dużą, solidną podstawą.
Wybór pierwszego oprogramowania DAW i odpowiedniej wersji bywa problematyczne. Ilość różnych programów może przytłaczać, a różnice między nimi zwykle nie są bardzo duże. Dzisiaj skupimy się na różnicach pomiędzy poszczególnymi wersjami programu akompaniującego Band in a Box 2022.
Firma Analog Cases została założona w 2018 roku w Los Angeles z myślą o zaspokojeniu potrzeb rosnącej grupy tzw.. producentów mobilnych, którzy chcą tworzyć swoją muzykę w dowolnym miejscu, w dowolnym czasie za pomocą swojego ulubionego grooveboksu, maszyny perkusyjnej i/lub ulubionego syntezatora.
Podłączenie zestawów bezprzewodowych lub przewodowych mikrofonów może w niektórych sytuacjach stanowić problem dla początkujących użytkowników. Pierwszym ważnym elementem jest rodzaj złącza mini jack w komputerze lub telefonie.