Blog

 1. Charakterystyki kierunkowe mikrofonu na przykładzie BOYA BY-PM700

  https://youtu.be/7pOYJdo8_cc

  W filmie omawiamy zagadnienie charakterystyk kierunkowych mikrofonu oraz pokazujemy jak to działa i wygląda w praktyce! Wszystko prezentujemy na przykładzie mikrofonu BOYA BY-PM700.

  https://boya.pl

 2. BOYA BY-WM8 PRO- prezentacja zestawów bezprzewodowych

  Na zestaw bezprzewodowy Boya BY WM8 Pro K1 składa się kieszonkowy nadajnik typu bodypack z mikrofonem krawatowym oraz odbiornik. Producent poleca ten system do takich zadań, jak wywiady, elektroniczne nadawanie wiadomości, produkcja filmów do mediów społecznościowych itd. Odbiornik może współpracować z dwoma nadajnikami, a w ofercie producenta są dwa zestawy – z jednym lub z dwoma nadajnikami. W odbiorniku możemy rozdzielić sygnały z dwóch odbiorników na lewy i prawy lub sumować dźwięk do mono. Będący w zestawie mikrofon jest dostarczany z piankową osłoną przeciwwietrzną. Do wejścia mikrofonowego z przedwzmacniaczem możemy podłączyć także mikrofony elektretowe, a do wejścia LINE IN dowolne źródło sygnału liniowego. Oprócz tego w zestawie jest także adapter ze stopką do montażu odbiornika na kamerze lub aparacie. Otrzymujemy także kabel z wtykami TRS 1/8” oraz przejściówkę na złącze XLR z zabezpieczeniem kondensatorowym, które chroni przed przypadkowym załączeniem zasilania fantom. Dzięki temu możemy odbiornik w łatwy sposób podłączyć np. do konsoli mikserskiej. Uruchomienie jest bardzo proste. Po włożeniu baterii do urządzeń, wystarczy je włączyć i ustawić ten sam kanał. Za pomocą przycisku MUTE możemy tymczasowo wyciszyć nadajnik, co może się niekiedy przydać, zwłaszcza w transmisjach na żywo, wywiadach itd.

  Poniżej bezpośredni link do filmu:

  https://youtu.be/-WkCnwO1pAw

 3. THE ONE SMART PIANO PRO- test video

  https://youtu.be/Gr6Xe8HN4qE

  Młoteczkowa klawiatura instrumentu sprawuje się zaskakująco dobrze. Klawisze mają zróżnicowaną wagę, optymalny skok i czuć w nich pracę młotków. Same młotki nie są zbyt mocno wytłumione, a czarne klawisze nie są matowane. Poza tym, żadnych zastrzeżeń. Osoby uczące się gry na instrumentach akustycznych nie powinny mieć problemów z tym manuałem, a przy włączonych głośnikach z barwą fortepianu można nawet odczuć dźwięk pod palcami. Korpus instrumentu prezentuje się efektownie i charakteryzuje wysoką jakością wykonania. Sama aplikacja, dostępna bezpłatnie w Google Play i App Store, ma cztery główne tryby pracy: arkusze nutowe, kurs nauki gry, filmy instruktażowe i coś, co może przypaść do gustu najmłodszym, zachęcając ich do nauki – gra edukacyjna w stylu Rock Band z systemem punktów i dostępem do wielu melodii. W przypadku arkuszy z nutami, część z nich jest bezpłatna, ale jeśli chodzi o powszechnie znane utwory, trzeba za nie zapłacić od 1 do 4 dolarów. Całością zarządza się jak w standardowych systemach VOD – z wykorzysta- niem konta, dostępem do ulubionych, zapisanych, zakupionych, historią ćwiczeń i opcją zapisu własnych kompozycji, które można potem udostępniać za pośrednictwem mediów społecznościowych.

  Test produkty przeprowadzony przez magazyn Estrada i Studio!

  Zapraszamy na strone SMART PIANO:

  https://smartpiano.pl

 4. BAND IN A BOX 2020 PL już dostępny!

  Dziś swoją premiere ma BAND IN A BOX 2020 PL dla środowiska windows!

  Dostępne są już wersje elektroniczne. Pudełka powinny pojawić się do końca lipca w Polsce. Zachęcamy do zakupu!

  Jeśli przed premierą Polskiej wersji zainstalowałeś wersję 2020 w innym języku to możesz teraz ją spolszczyć za pomocą tych plików:

  Band-in-a-Box: 
  RealBand: 
  Wystarczy, że je pobierzesz i zainstalujesz.
 5. Test mikrofonu USB BOYA BY-PM700

  Boya BY-PM700 to uniwersalny mikrofon USB, przeznaczony przede wszystkim do rejestracji głosu do podkastów, dla lektorów, ale także dla hobbistów, którzy pragną nagrywać wokal czy gitarę w domowej pracowni dźwiękowej. Polecany jest także dziennikarzom, którzy chcieliby nagrywać wywiady – ze względu na możliwość wyboru charakterystyki dookolnej. PM700 można wykorzystać do współpracy z komputerami PC i MAC, nie wymaga instalacji żadnych sterowników ani dodatkowego zasilania. Wystarczy podłączyć go kablem USB z komputerem i wskazać w ustawieniach systemowych i/lub aplikacji służących do nagrywania dźwięku lub tworzenia audycji, takich jak Audacity czy OBS Studio. W mikrofonie zastosowano-16 bitowe przetworniki, które pracują z rozdzielczością 48 kHz. Solidna metalowa obudowa kryje membranę o średnicy 14 mm, czyli trochę ponad 0,5 cala. O gotowości mikrofonu do pracy informuje nas zielona dioda na przednim panelu. Mikrofon wyposażono w zintegrowane, stereofoniczne gniazdo słuchawkowe 1/8” służące do monitorowania nagrywanego sygnału w czasie rzeczywistym. Złącze USB, wspomniane wy słuchawkowe oraz gwint do mocowania znajdziemy zaglądając od spodu. Dzięki temu mikrofon można także zainstalować na statywie lub ruchomym ramieniu mikrofonowym. Centralne miejsce na obudowie zajmują regulator głośności oraz przycisk wyciszania mikrofonu MUTE – przydatny przy prowadzeniu wszelkiego rodzaju relacji na żywo. Regulacja wzmocnienia samego mikrofonu oraz przełącznik wyboru charakterystyki kierunkowej znajdziemy po drugiej stronie. Duża, solidnie wykonana stopka pokryta jest od spodu gąbką antypoślizgową.

 6. Nowości od BOYA- podłącz WM4 bezpośrednio do telefonu

  Zestaw bezprzewodowy dla kamer składający się z 1 nadajnika z mikrofonem krawatowym oraz 1 odbiornika, który możemy podłączyć bezpośrednio do IPHONa/ iPADa ze złączem lightning.

  BY-WM4 PRO to mikrofon bezprzewodowy (2,4 GHz)- nowej generacji z dwukanałowym odbiornikiem, łatwy w użyciu i zwartej konstrukcji. Idealny do wywiadów, biegania i kręcenia sesji wideo, produkcji vlogów i innych. 

  Szeroka kompatybilność

  Przeznaczony do pracy ze smartfonami i tabletami z iOS (apple)

  System działa w odległości do 60m (bez przeszkód). Działając w paśmie częstotliwości 2,4 GHz, oferujący elastyczność i zapewnia niskie opóźnienia transmisji audio dzięki czemu nie ma problemu z synchronizacją audio/wideo.

 7. BOYA BY-M1000 TEST WIDEO

  https://youtu.be/VBcaL0VhGhU

  BOYA BY-M1000 to wielko-membranowy (34 milimetry) mikrofon pojemnościowy z solidną metalową obudową oraz trzema wybieralnymi charakterystykami. Mikrofon BY-M1000 znakomicie nadaje się do rejestrowania zarówno instrumentów jak i wokalu. Znakomity dla wokalistów, instrumentalistów i lektorów. Do użytku zarówno w profoesjonalnym jak i domowym studiu nagrań. Mikrofon oferuje pasmo przenoszenia od 20 Hz do 20 kHz do dokładnego przetwarzania sygnału w różnych zakresach. Mikrofon wykorzystuje standardowe zasilanie fantomowe 24 V lub 48 V, które jest dostarczane przez standardowe złącze XLR. Najważniejsze cechy produktu: • Membrana zapylona złotem • Mikrofon pojemnościowy o jakości emisyjnej • Kardioidalne, dookólne i dwukierunkowe charakterystyki kierunkowośći • Szeroki zakres częstotliwości i bardzo niski poziom szumu własnego • W zestawie uchwyt antywstrząsowy i pop filtr. • Filtr dolnoprzepustowy • Przełącznik 0dB, -10 dB Pad • 3-stykowa wtyczka XLR • Możelie zasilanie fantomowe 24 V lub 48 V. • Całkowicie metalowa obudowa • Uchwyt zawiera gwint 3/8 ”i 5/8” Specyfikacja: Charakterystyka: kardioidalna, dookólna, dwukierunkowa (przełączana) Pasmo przenoszenia: 20- 20 000 Hz Stosunek sygnału do szumu: 80 dB Impedancja wyjściowa: 200 Ohm Wymagane zasilanie: Phantom 24V lub 48 V. Dołączony kabel: 3 metry XLR- XLR (mikrofonowy) Wymiary: 207x 115 x 185 mm Waga: 812 gram Gwarancja: 3 lata

  Test przeprowadzony przez magazyn ESTRADA I STUDIO: https://estradaistudio.pl

  https://boya.pl

 8. FL STUDIO 20.7 już jest!

  Wiemy, że wielu z Was zostało zamkniętych podczas kryzysu CV-19. Jesteśmy więc bardziej niż kiedykolwiek podekscytowani, że możemy przedstawić Ci wspaniałą wiadomość. FL STUDIO 20.7 jest już dostępny.
  W szczególności chcielibyśmy podkreślić dwie kluczowe funkcje:

  Skrypty MIDI - Włączanie nieograniczonej obsługi wszystkich starych i nowych kontrolerów MIDI
  Wizualizator wideo - Umożliwia łatwe tworzenie wideoklipów dla wszystkich formatów mediów społecznościowych

  Więcej tutaj: kliknij

  Jeśli posiadasz już swoją licencję możesz skorzystać z darmowej aktualizacji!

 9. NAGRYWANIE INSTRUMENTÓW- NOWY KURS OD MUSONEO

  Sound & Wave Studios to doskonale wyposażony obiekt przystosowany do jednoczesnego nagrywania wielu źródeł dźwięku w pełnej separacji, w tym muzyki rockowej, jazzowej czy popu. Właściciel  – Jakub Krukowski – zaprosił mnie na sesję, podczas której zarejestrowane zostały partie perkusji, fortepianu, kontrabasu, saksofonu sopranowego oraz wokalu do kompozycji Pauliny Mazepy pt. „Nasz Dom”. Kuba oprowadza nas po pomieszczeniach studia, omawia ich wyposażenie oraz rozmaite techniki mikrofonowe, wskazując na ich wady i zalety. W dalszej części kursu możemy oglądać muzyków podczas nagrań oraz posłuchać fragmentów surowych ujęć poszczególnych instrumentów z 18 różnych mikrofonów (sic!). Szczegółowo przedstawiony został także proces wyboru ujęć i ich edycja, a także podstawowe zabiegi w roboczym miksie, który powstał w toku sesji nagraniowej. To unikalna okazja do wirtualnego udziału w sesji nagraniowej z udziałem profesjonalnych muzyków! Kurs zawiera także szczegółowe definicje ponad 30 podstawowych pojęć i terminów związanych realizacją dźwięku z leksykonu Piotra Kardasa pt. Homerecording - Hasła.

   

  Więcej na temat Sound & Wave Studios:

  http://soundandwave.pl/

   

  w nagraniach utworu pt. "Nasz Dom" Pauliny Mazepy udział wzięli: 
   

  śpiew, fortepian: Paulina Mazepa
  saksofon: Szymon Bońkowski
  kontrabas: Michał Aftyka
  perkusja: Kacper Majewski

   

  realizacja nagrań: Jakub Krukowski, studio Sound and Wave

 10. WESOŁEJ WIELKANOCY

  Zdrowych i Wesołych Świąt