MIDI Solutions - Relay

MIDI Solutions- Relay

MIDI Solutions - Footswitch Controller

MIDI Solutions- Footswitch Controller

MIDI Solutions - Pedal Controller

MIDI Solutions- Velocity Converter

MIDI Solutions- Relay

Przekaźnik – Relay - firmy MIDI Solutions zawiera sterowany przez  MIDI styk zwieralny, który można zaprogramować tak, by odpowiadał na wiele różnych komunikatów MIDI

Cena detaliczna brutto 599,00 zł
SKU
SS-1693

Przekaźnik – Relay firmy MIDI Solutions

Przekaźnik – Relay - firmy MIDI Solutions jak sama nazwa wskazuje zawiera przekaźnik, który może być zaprogramowany tak, by się otwierał lub zamykał w odpowiedzi na różne komunikaty/zdarzenia  MIDI (gdy potrzebne jest zastosowanie ośmiu takich przekaźników w jednym urządzeniu w standardzie „rack”, patrz  przekaźnik R8 firmy MIDI Solutions).


Generowane typy zdarzeń / komunikatów MIDI są programowalne i obejmują:


 • Note(Nuta) oraz Control Change
 • Jednym z najprostszych sposobów użycia MIDI Solutions Relay jest ustawienie go w odpowiedzi na komunikat Note lub Control Change. Przekaźnik może być wtedy aktywowany przez operację tak prostą jak uderzenie w klawisz na klawiaturze lub wciśnięcie przycisku nożnego, który jest skonfigurowany do wysyłania wiadomości Control Change. Jeśli ruchy klawiszy lub przycisków nożnych zostaną zarejestrowane w sekwencerze, sekwencja ta może być później odtworzona a przekaźnik zareaguje dokładnie tak jak to zostało zarejestrowane.
 • Program Change(zmiana programu)
 • Przekaźnik może być również zaprogramowany do reagowania na komunikaty Program Change. Może to być przydatne do sterowania urządzeniami nie będącymi MIDI, podczas cyklicznych zmian programu podczas występu na żywo. Na przykład, rozważmy konfigurację, która wykorzystuje pedał MIDI do wysyłania zmian programu do jednostki efektów. Dodajmy do tego wzmacniacz gitarowy, który pozwala na przełączanie trasy jego sygnału poprzez wejście przełącznika nożnego 1/4", ale nie poprzez MIDI. Przekaźnik można podłączyć bezpośrednio do wejścia footswitcha wzmacniacza gitarowego, aby sterować nim w miarę zmian programu, dzięki czemu urządzenie nie będące MIDI znajdzie się pod kontrolą MIDI. Dzięki temu, że zarówno jednostka efektów jak i wzmacniacz gitarowy reagują na komunikaty o zmianie programu wysyłane przez pedał MIDI, możliwe jest teraz tworzenie własnych efektów łączących oba te produkty.
 • System Exclusive
  Innym rodzajem komunikatów MIDI, na które można zaprogramować przekaźnik jest System Exclusive, w tym komunikaty MIDI Show Control i MIDI Machine Control, takie jak komendy transportowe z urządzeń takich jak cyfrowe rejestratory dźwięku lub sekwencery. Na przykład przekaźnik może być skonfigurowany tak, aby zamykał się w odpowiedzi na komunikat MIDI Machine Control Play, a otwierał w odpowiedzi na komunikat MIDI Machine Control Stop. Wyjście przekaźnika może być następnie wykorzystane do sterowania urządzeniem zewnętrznym, takim jak lampka kontrolna.

  W urządzeniu wykorzystano szybki przekaźnik kontaktronowy z czasem reakcji mniejszym niż 2 ms. Styki przekaźnika są obliczone na prąd 500 mA. Dostęp do styków jest realizowany przez połączenia na główce i korpusie wtyku 1/4" mono jack. Przy przełączaniu obciążeń indukcyjnych, należy mieć na uwadze środki ostrożności, które należy podjąć w celu uniknięcia problemów z  samoindukcją (back EMF).

  Przekaźnik (Relay) można programować przez wysyłanie do niego komunikatów MIDI System Exclusive  (więcej szczegółów i informacji na ten temat w linku Programming FAQs). Można też zrobić to w łatwy sposób korzystając z narzędzi oprogramowania firmy MIDI Solutions -  Programming Tools. Po zaprogramowaniu, ustawienia urządzenia zostają zachowane nawet po wyłączeniu zasilania. Przekaźnik (Relay) można przeprogramowywać nadając nowe ustawienia tak często, jak jest to potrzebne.

  MIDI Solutions Relay zawiera zamknięcie styku, które może być zaprogramowane do otwierania i zamykania w odpowiedzi na różne komunikaty MIDI. R8 jest w zasadzie ośmioma przekaźnikami MIDI Solutions Relay w pojedynczej jednostce przestrzeni rack.

  Przekaźnik (Relay) jest zasilany przez MIDI i nie wymaga żadnych baterii ani zasilacza; współpracuje z większością urządzeń MIDI (więcej informacji na temat zasilania w linku Power FAQs). Dioda LED wskazująca status MIDI zapala się, kiedy urządzenie jest zasilane i miga, gdy przepływają przez nie dane MIDI.


  Więcej informacji o urządzeniu Relay firmy MIDI Solutions można znaleźć klikając poniższe linki: 

  • OprogramowanieProgramming Tools  - poświęcenie kilku minut na zapoznanie się z oprogramowaniem Programming Tools to znakomity sposób na poznanie możliwości Przekaźnika (Relay) firmy MIDI Solutions 
  • Relay Application Examples (przykłady zastosowań):


   Waga: 126 g 
   Wymiary: 112 x 62 x 31 mm 

  Wyprodukowano w Kanadzie

  Gwarancja: 3 lata

  Więcej informacji
  Kod EAN5904161821625
  Kolor podstawowyCzarny
  Napisz własną recenzję
  Napisz opinię o produkcie:MIDI Solutions- Relay
  Twoja ocena