MIDI Solutions - Event Processor

MIDI Solutions- Event Processor

MIDI Solutions - R8 Relay

MIDI Solutions- R8 Relay

MIDI Solutions - Event Processor Plus

MIDI Solutions- Event Processor Plus

MIDI Solutions- Event Processor

Ocena:
93% of 100

Procesor zdarzeń MIDI o nazwie Event Processor firmy MIDI Solutions to nieodzowne i bardzo praktyczne narzędzie do obróbki sygnałów MIDI – oferuje takie funkcje jak mapowanie, filtrowanie, skale, wyzwalanie, przełączanie, przenikanie (crossfade), transpozycję zdarzeń MIDI, itd.

Cena detaliczna brutto 589,00 zł
SKU
SS-1705

Procesor Zdarzeń - Event Processor firmy MIDI Solutions 

Kiedy zachodzi potrzeba przetwarzania danych MIDI w bardzo szczególny, ściśle określony sposób, wtedy idealny rozwiązaniem może być właśnie ten Procesor Zdarzeń – Event Processor – firmy MIDI Solutions.  Procesor Zdarzeń (Event Processor) oferuje 10 ustawień, z których każde może zostać zaprogramowane do wykonywania specjalnych funkcji do przetwarzania danych MIDI (patrz też urządzenie o nazwie Event Processor Plusoferujące możliwość aż 32 takich ustawień). Łącząc te ustawienia, Procesor Zdarzeń (Event Processor) staje się niezwykle potężnym narzędziem będącym w stanie przetwarzać zdarzenia/komunikaty MIDI w zasadzie w każdy wyobrażalny sposób. Procesor Zdarzeń (Event Processor) może mapować zdarzenia MIDI lub dane zakresy zdarzeń MIDI do innych zdarzeń MIDI, filtrować komunikaty MIDI lub pewne zakresy zdarzeń MIDI, wyzwalać zdarzenia MIDI,   przełączać między zdarzeniami MIDI, sekwencjonować zdarzenia MIDI, wykonywać takie operacje jak skalowanie lub przenikanie komunikatów MIDI, transpozycja nut, stopniowanie czułości gry (velocity), mapowanie do i z System Exclusive, NRPN, komunikaty wyboru banków Bank Select, zapisywanie przychodzących wartości w zmiennych do późniejszego wykorzystania ... Procesor Zdarzeń (Event Processor) to najbardziej uniwersalny i wielozadaniowy produkt wśród urządzeń do przetwarzania danych MIDI, będący nieodzownym i bardzo praktycznym narzędziem w arsenale każdego muzyka. 

Procesor Zdarzeń (Event Processor) działa na zasadzie porównywania każdego wchodzącego zdarzenia MIDI z każdym z jego 10 ustawień. Kiedy przychodzące zdarzenie MIDI jest identyczne z danym ustawieniem, zdarzenie to zostaje przetwarzane zgodnie z tym zaprogramowanym ustawieniem. Łącząc różne ustawienia dla różnych wchodzących zdarzeń, Procesor staje się niezwykle potężnym narzędziem będącym w stanie wykonać wiele różnorodnych funkcji w zakresie przetwarzania danych MIDI.

Procesor Zdarzeń (Event Processor) może wykonywać następujące funkcje:

  • Filter MIDI Events (filtrowanie Zdarzeń MIDI)
  • Map MIDI Events (mapowanie Zdarzeń MIDI)
  • Trigger MIDI Events (wyzwalanie Zdarzeń MIDI)
  • Step Through a Sequence of MIDI Events (przechodzenie kolejno przez sekwencję Zdarzeń MIDI)
  • Turn Settings On and Off (włączanie i wyłączanie danych Ustawień)
  • Store Incoming Values in Variables (zapisywanie i przechowywanie przychodzących wartości w Zmiennych)

Jednym z najlepszych sposobów na zapoznanie się z tymi funkcjami jest pobranie oprogramowania firmy MIDI Solutions  - Programming Tools; szybko się je instaluje i jest łatwe w nawigacji , jest darmowe i można je pobrać nawet jeśli jeszcze nie dokonałeś zakupu Procesora Zdarzeń (Event Processor). Poświęcając kilka minut klikając różne opcje i poznając ich możliwości – to znakomity sposób na zaznajomienie się z tym niezwykłym Procesorem. Oprogramowanie Programming Tools zawiera także wiele przykładowych plików, które demonstrują możliwości i pokazują wiele aplikacji Procesora Zdarzeń. By bardziej zgłębić wszystkie możliwości, jakie ma do zaoferowania ten Procesor Zdarzeń, polecamy przeczytanie specjalnego przewodnika zatytułowanego  Guide to the Event Processor and Event Processor Plus autorstwa Bruce’a Wahler’a z firmy Ashby Solutions; ten obszerny przewodnik szczegółowo przedstawia różne niesamowite zadania, jakie jest w stanie wykonać to urządzenie. 

Procesor Zdarzeń (Event Processor) można programować przez wysyłanie do niego komunikatów MIDI System Exclusive  (więcej szczegółów i informacji na ten temat w linku Programming FAQs). Można też zrobić to w łatwy sposób korzystając z narzędzi oprogramowania firmy MIDI Solutions -  Programming Tools. Po zaprogramowaniu, ustawienia urządzenia zostają zachowane nawet po wyłączeniu zasilania. Procesor Zdarzeń (Event Processor) można przeprogramowywać nadając nowe ustawienia tak często, jak jest to potrzebne.

Procesor Zdarzeń (Event Processor) jest zasilany przez MIDI i nie wymaga żadnych baterii ani zasilacza; współpracuje z większością urządzeń MIDI (więcej informacji na temat zasilania w linku Power FAQs). Dioda LED wskazująca status MIDI zapala się, kiedy urządzenie jest zasilane i miga, gdy przepływają przez nie dane MIDI.


  • Przykłady zastosowań:

Przyjmowanie przychodzących nut na pojedynczy kanał MIDI i przypisywanie ich do wielu kanałów MIDI w celu uzyskania polifonii poprzez łączenie wielu monofonicznych syntezatorów, z których każdy będzie reagował na inny kanał MIDI.

MIDI Solutions Event Processor Plus może to osiągnąć na maksymalnie sześciu lub ośmiu kanałach MIDI. Osiąga się to poprzez włączanie/wyłączanie ustawień Event Processor Plus w odpowiedzi na przychodzące komunikaty Note-On/Off, oraz przechowywanie przychodzących numerów nut w swoich zmiennych lokalizacjach. Po odebraniu wiadomości Note-On numer nuty jest zapisywany w zmiennej i odpowiednie ustawienie jest wyłączane, a po odebraniu Note-Off odpowiednie ustawienie jest włączane i zmienna staje się ponownie dostępna, umożliwiając przypisanie numerów nut do dostępnych kanałów MIDI. Liczba ustawień wymaganych do osiągnięcia tego celu zależy od tego jakie komunikaty MIDI wysyłające urządzenie transmituje jako Note-Off; niektóre urządzenia wysyłają rzeczywiste komunikaty Note-Off, inne wysyłają komunikaty Note-On o prędkości 0. Ten plik zawiera ustawienia przetwarzające komunikaty Note-Off, umożliwia to polifonię do sześciu nut. Jeżeli urządzenie wysyłające wysyła komunikaty Note-On o prędkości 0 to wymagana jest mniejsza ilość ustawień na kanał MIDI, ten plik zawiera ustawienia przetwarzające komunikaty Note-On o prędkości 0, umożliwia to polifonię do ośmiu nut.


Espen Kraft zamieścił tutaj doskonały filmik wyjaśniający komunikaty MIDI System Exclusive, oraz jak można zaprogramować MIDI Solutions Event Processors, aby mapować przychodzące komunikaty MIDI na wychodzące komunikaty MIDI System Exclusive.


Kliknij tutaj aby zobaczyć film z aplikacji klienta używającego Event Processor Plus do mapowania nut na komunikaty CC do sterowania Korg Kaossilator Pro, wraz z tabelą pokazującą mapowane komunikaty MIDI tutaj, oraz plik zawierający ustawienia Event Processor Plus wymagane do osiągnięcia mapowania tutaj. I jeszcze jeden filmik tutaj z jego aplikacji sterującej Korg MicroSAMPLER z Behringera FCB1010, wraz z tabelką pokazującą mapowane komunikaty MIDI tutaj, oraz ustawienia Event Processor Plus wymagane do osiągnięcia tego tutaj. Należy pamiętać, że zamieszczone informacje są informacjami dostarczonymi przez klienta, nie testowaliśmy tego i nie jesteśmy w stanie zapewnić wsparcia technicznego dla tej konkretnej aplikacji.


Wyprodukowano w Kanadzie

Gwarancja: 3 lata

Więcej informacji
Kod EAN5904161821670
Kolor podstawowyCzarny
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:MIDI Solutions- Event Processor
Twoja ocena