MIDI Solutions- Pedal Controller

MIDI Solutions- Pedal Controller

MIDI Solutions- Quadra Thru V2

MIDI Solutions- Quadra Thru V2

MIDI Solutions- Breath Controller

MIDI Solutions- Breath Controller

MIDI Solutions- Pedal Controller

Kontroler pedału o nazwie Pedal Controller firmy MIDI Solutions współpracuje z dowolnym pedałem ekspresji i generuje ciągłe dane MIDI w oparciu o aktualną pozycję pedału.

Cena detaliczna brutto 589,00 zł
SKU
SS-1700

Kontroler pedału - Pedal Controller firmy MIDI Solutions

Kontroler pedału o nazwie Pedal Controller firmy MIDI Solutions współpracuje z pedałami ekspresji  (takimi jak np. Yamaha FC7 lub Roland EV-5 bądź dowolnym potencjometrem podłączony do gniazda 1/4" stereo jack) na wejściu i generuje ciągłe dane MIDI w oparciu o aktualną pozycję pedału. Kontroler pedału (Pedal Controller) może zostać włączony w tor sygnału w dowolnym punkcie strumienia danych MIDI, pozwalając na przesyłanie ciągłych danych MIDI do dowolnego urządzenia w konfiguracji MIDI.

Fabrycznie Pedal Controller jest domyślnie ustawiony na wysyłanie komunikatu CC#7 (głośność) na kanale MIDI 1, więc jeżeli użytkownik chce wysyłać właśnie taki komunikat, wtedy nie ma konieczności dokonywania jakiegokolwiek programowania urządzenia - wystarczy podłączyć nasz Pedal Controller do łańcucha MIDI i jest on gotowy do pracy w takiej konfiguracji. Pedal Controller może również zostać zaprogramowany do wysyłania innych rodzajów komunikatów MIDI, prosimy czytać dalej by uzyskać więcej informacji ...

Pedal Controller może być zaprogramowany do wysyłania następujących komunikatów:


Pedal Controller oferuje także parametr MIDI Echo , którą to opcję można włączyć lub wyłączyć. 

Pedal Controller dokładnie śledzi pozycję pedału lub potencjometru do niego podłączonego. Małe fluktuacje (wahania sygnału) są eliminowane, kiedy pedał znajduje się w jednej, nieruchomej pozycji i wtedy nie są wysyłane na zewnątrz żadne sygnały wyjściowe. Kiedy lekko poruszymy pedał, Pedal Controller będzie wysyłał stosowny sygnał nawet, gdy jego pozycja zmieniła się jedynie o pojedynczą wartość (jednostkę). Wiele kółek kontrolnych lub pokręteł wysyła sygnały modulacji dopiero gdy ich pozycja zmieni się o dwie lub cztery jednostki, co powoduje mniej dokładną kontrolę, a czasami także  niepożądane szumy lub zakłócenia. 

Kolejną unikalną funkcją tego Kontrolera jest możliwość dodania różnej charakterystyki krzywej reakcji pedału na jego naciskanie. Pozwala to np. na skorygowanie działania pedału z nieliniowymi krzywymi reakcji bądź na uzyskanie większej czułości reakcji pedału na jednym końcu jego ruchu w porównaniu z przeciwległym krańcem ruchu. 

Pedal Controller można programować przez wysyłanie do niego komunikatów MIDI System Exclusive (więcej szczegółów i informacji na ten temat w linku Programming FAQs). Można też zrobić to w łatwy sposób korzystając z narzędzi oprogramowania firmy MIDI Solutions -  Programming Tools. Po zaprogramowaniu, ustawienia urządzenia zostają zachowane nawet po wyłączeniu zasilania. Pedal Controller można przeprogramowywać nadając nowe ustawienia tak często, jak jest to potrzebne. Fabrycznie Pedal Controller jest domyślnie ustawiony na wysyłanie komunikatu CC#7 (głośność) na kanale MIDI 1, natomiast parametr Echo jest domyślnie włączony (ON). 

Pedal Controller jest zasilany przez MIDI i nie wymaga żadnych baterii ani zasilacza; współpracuje z większością urządzeń MIDI (więcej informacji na temat zasilania w linku Power FAQs). Dioda LED wskazująca status MIDI zapala się, kiedy urządzenie jest zasilane i miga, gdy przepływają przez nie dane MIDI.

Waga: 124 g 
Wymiary: 112 x 62 x 31 mm 

Więcej informacji o urządzeniu Pedal Controller firmy MIDI Solutions można znaleźć klikając poniższe linki:

Wyprodukowano w Kanadzie

Gwarancja: 3 lata

Więcej informacji
Kod EAN5904161821540
Kolor podstawowyCzarny
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:MIDI Solutions- Pedal Controller
Twoja ocena