MIDI Solutions - Pedal Controller

MIDI Solutions- Pedal Controller

MIDI Solutions - Quadra Thru V2

MIDI Solutions- Quadra Thru V2

MIDI Solutions - Breath Controller

MIDI Solutions- Breath Controller

MIDI Solutions- Pedal Controller

Kontroler pedału o nazwie Pedal Controller firmy MIDI Solutions współpracuje z dowolnym pedałem ekspresji i generuje ciągłe dane MIDI w oparciu o aktualną pozycję pedału.

Cena detaliczna brutto 469,00 zł
SKU
SS-1700

Kontroler pedału - Pedal Controller firmy MIDI Solutions

Kontroler pedału o nazwie Pedal Controller firmy MIDI Solutions współpracuje z pedałami ekspresji  (takimi jak np. Yamaha FC7 lub Roland EV-5 bądź dowolnym potencjometrem podłączony do gniazda 1/4" stereo jack) na wejściu i generuje ciągłe dane MIDI w oparciu o aktualną pozycję pedału. Kontroler pedału (Pedal Controller) może zostać włączony w tor sygnału w dowolnym punkcie strumienia danych MIDI, pozwalając na przesyłanie ciągłych danych MIDI do dowolnego urządzenia w konfiguracji MIDI.

Fabrycznie Pedal Controller jest domyślnie ustawiony na wysyłanie komunikatu CC#7 (głośność) na kanale MIDI 1, więc jeżeli użytkownik chce wysyłać właśnie taki komunikat, wtedy nie ma konieczności dokonywania jakiegokolwiek programowania urządzenia - wystarczy podłączyć nasz Pedal Controller do łańcucha MIDI i jest on gotowy do pracy w takiej konfiguracji. Pedal Controller może również zostać zaprogramowany do wysyłania innych rodzajów komunikatów MIDI

Ponieważ Pedal Controller może łączyć przychodzące komunikaty MIDI z komunikatami, które sam generuje, może być wstawiony w tekście w dowolnym punkcie strumienia danych MIDI, co pozwala na dodanie ciągłej kontroli do dowolnego instrumentu MIDI. Na przykład Pedal Controller może być podłączony w linii pomiędzy wyjściem klawiatury MIDI a wejściem modułu dźwiękowego MIDI. Ustawiając Pedal Controller na wysyłanie komunikatów volume, można sterować głośnością modułu dźwiękowego podczas gry na klawiaturze. Te komunikaty MIDI mogą być również wysyłane do sekwencera, który będzie rejestrował nie tylko nuty z klawiatury, ale również ruchy pedałów generowane przez Pedal Controller.

Ponieważ Pedal Controller dokładnie śledzi pozycję podłączonego do niego pedału lub potencjometru, może być wykorzystany do kontroli bardziej wrażliwych parametrów, takich jak odcięcie filtra. Wiele kółek sterujących lub gałek aktualizuje się tylko co dwie lub co cztery wartości, co skutkuje szumem suwaka. Jeśli Pedal Controller wykryje nawet niewielki ruch w pedale, wyśle aktualizację, nawet jeśli pozycja zmieniła się tylko o jedną wartość, co skutkuje płynnym przemiataniem.

Pedal Controller może być zaprogramowany do wysyłania następujących komunikatów:

  • Pitch Bend


Pedal Controller może być również zaprogramowany do generowania komunikatów typu pitch bend. Możliwe jest zaprogramowanie minimalnych i maksymalnych wartości pitch, które Pedal Controller wysyła, co pozwala na ustawienie go jako urządzenia tylko do zginania w górę lub w dół. Ułatwia to znacznie powrót do pozycji zerowej wysokości dźwięku w górnej lub dolnej części ruchu pedału, a nie do pozycji w środku.

 

  • System Exclusive

 

Pedal Controller można programować przez wysyłanie do niego komunikatów MIDI System Exclusive (więcej szczegółów i informacji na ten temat w linku Programming FAQs). Można też zrobić to w łatwy sposób korzystając z narzędzi oprogramowania firmy MIDI Solutions -  Programming Tools. Po zaprogramowaniu, ustawienia urządzenia zostają zachowane nawet po wyłączeniu zasilania.

Innym zastosowaniem Pedal Controller jest wykorzystanie go do kontroli specyficznych parametrów brzmienia, które nie mogą być normalnie kontrolowane przez bardziej powszechne komunikaty MIDI. Pedal Controller może wysyłać komunikat System Exclusive z pojedynczym zmiennym bajtem, określonym przez pozycję pedału. Komunikaty te mogą być wysyłane do syntezatorów, które pozwalają na sterowanie parametrami tylko poprzez sysex, umożliwiając eksperymentowanie z dźwiękami w nowy sposób, który wcześniej nie był możliwy przy użyciu tylko komunikatów kontrolera MIDI.

 

  • Aftertouch
  • Control Change
  • Parametr MIDI Echo , który można włączyć lub wyłączyć. 

Pedal Controller można przeprogramowywać nadając nowe ustawienia tak często, jak jest to potrzebne. Fabrycznie Pedal Controller jest domyślnie ustawiony na wysyłanie komunikatu CC#7 (głośność) na kanale MIDI 1, natomiast parametr Echo jest domyślnie włączony (ON). 

 

Kontroler dokładnie śledzi pozycję pedału lub potencjometru do niego podłączonego. Małe fluktuacje (wahania sygnału) są eliminowane, kiedy pedał znajduje się w jednej, nieruchomej pozycji i wtedy nie są wysyłane na zewnątrz żadne sygnały wyjściowe. Kiedy lekko poruszymy pedał, Pedal Controller będzie wysyłał stosowny sygnał nawet, gdy jego pozycja zmieniła się jedynie o pojedynczą wartość (jednostkę). Wiele kółek kontrolnych lub pokręteł wysyła sygnały modulacji dopiero gdy ich pozycja zmieni się o dwie lub cztery jednostki, co powoduje mniej dokładną kontrolę, a czasami także  niepożądane szumy lub zakłócenia. 

Kolejną unikalną funkcją tego Kontrolera jest możliwość dodania różnej charakterystyki krzywej reakcji pedału na jego naciskanie. Pozwala to np. na skorygowanie działania pedału z nieliniowymi krzywymi reakcji bądź na uzyskanie większej czułości reakcji pedału na jednym końcu jego ruchu w porównaniu z przeciwległym krańcem ruchu. 

Nie jest nawet konieczne używanie pedału ekspresji z Pedal Controllerem - specjalnie skonstruowane pokrętło lub suwak podłączony do Pedal Controller może być użyty do wysyłania komunikatów MIDI, na które nie pozwolą typowe pokrętła i suwaki. Potencjometry o rezystancji od 10k do 100k będą dobrze współpracować z Pedal Controllerem. Jedynym wymogiem przy podłączaniu potencjometru do Pedal Controller'a jest to, że wiper potencjometru musi być podłączony albo do końcówki albo do pierścienia wejścia 1/4" Pedal Controller'a. Pozostałe zaciski potencjometru mogą być podłączone do końcówki, pierścienia lub tulei (po jednym zacisku do każdego), Pedal Controller automatycznie określi konfigurację przy włączeniu zasilania.

Pedal Controller jest zasilany przez MIDI i nie wymaga żadnych baterii ani zasilacza; współpracuje z większością urządzeń MIDI (więcej informacji na temat zasilania w linku Power FAQs). Dioda LED wskazująca status MIDI zapala się, kiedy urządzenie jest zasilane i miga, gdy przepływają przez nie dane MIDI. 

Więcej informacji o urządzeniu Pedal Controller firmy MIDI Solutions można znaleźć klikając poniższe linki:

OprogramowanieProgramming Tools  - poświęcenie kilku minut na zapoznanie się z oprogramowaniem Programming Tools to znakomity sposób na poznanie możliwości urządzenia Pedal Controller

Pedal Controller Application Examples(przykłady zastosowań)

Kliknij tutaj aby zobaczyć aplikację jak MIDI Solutions Pedal Controller został wykorzystany do pomocy w stworzeniu organów pustynnych na festiwalu Burning Man 2002.

Pedal Controller Operating Instructions (instrukcja obsługi ENG)

Waga: 124 g 
Wymiary: 112 x 62 x 31 mm

Wyprodukowano w Kanadzie

Gwarancja: 3 lata

Więcej informacji
Kod EAN5904161821540
Kolor podstawowyCzarny
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:MIDI Solutions- Pedal Controller
Twoja ocena