Polyend - Tracker

Polyend - Tracker

Polyend Tracker Silver

Polyend - Tracker Silver

Polyend - Tracker

Ocena:
100% of 100

Urządzenie wolnostojące i przenośne– posiada wszystko, co jest potrzebne do wyprodukowania albumu muzycznego gdziekolwiek jesteś.

Cena detaliczna brutto 3 299,00 zł
SKU
SS-1098

Wyczuwalny styl retro, ale ze zdecydowanie przyszłościową funkcjonalnością i konstrukcją stanowiącą łatwą w użyciu, kompaktową, wolnostojącą stację roboczą (workstation). Urządzenie przeznaczone dla odważnych twórców, którzy codziennie łamią utarte schematy. Zaprojektowane by pomóc artystom w podążaniu wyjątkowymi ścieżkami muzycznych konstrukcji i kreacji. Przedstawiamy pierwsze w muzycznym świecie sprzętowe urządzenie typu tracker.

 • Wielki ekran, ergonomiczna klawiatura oraz duże pokrętło do szybkiej i łatwej nawigacji.
 • Urządzenie wolnostojące i przenośne – posiada wszystko, co jest potrzebne do wyprodukowania albumu muzycznego gdziekolwiek jesteś.
 • Sampler, Syntezator typu Wavetable i Granular, Radio FM do nieograniczonych inspiracji.
 • Wszechstronny Sekwencer Krokowy i Aranżer Utworów do błyskawicznego wykończenia Twojej kompozycji.
 • Tryb Performance pozwalający na kreatywne przerywanie, manipulowanie, rozszerzanie Twoich patternów podczas występów na żywo.
 • Dwukierunkowe MIDI do współpracy i grania z innymi urządzeniami sprzętowymi (hardware) i programowymi (software). 

Szybka ścieżka do kreatywności 
Duży ekran 
Mechaniczna klawiatura 
Siatka przycisków 
Pokrętło 

Polyend Tracker  to urządzenie będące kwintesencją klasycznego tracker’a. Pionowa oś czasu, potężny sekwencer oraz mechaniczne przyciski w połączeniu z zaprojektowanym od nowa interfejsem wejściowym umożliwiają tworzenie i wykonywanie muzyki w nowy i intuicyjny sposób. Już na pierwszy rzut oka, po dosłownie kilku minutach zabawy z interfejsem urządzenia Polyend Tracker, szybko odkryjesz całą paletę narzędzi dostępnych pod Twoimi palcami.

Pozostań na fali 

Polyend Tracker to zgrabne, lekkie i przenośne urządzenie. Ma niewielkie zapotrzebowanie na energię, można go więc używać z dowolnym źródłem zasilania przez USB. Jego solidna i kompaktowa forma sprawia, że jest znakomitym kompanem do tworzenia muzyki w dowolnym miejscu i w dowolnym czasie, kiedy tylko masz na to ochotę. I nie ma znaczenia, czy jesteś wtedy w swoim studiu, w podróży czy też na występie na żywo.

Niewyczerpane źródło inspiracji 

 • Instrument
 • Sampler
 • Slicer
 • Syntezator Wavetable
 • Syntezator Granular
 • Edytor Sampli 
 • Rejestrator Sampli 

Instrument

Zestaw narzędzi (Głośność, Dostrajanie, Panorama, Filtry rezonansowe, Wysyłki efektów opóźnienia (Delay) i pogłosu (Reverb), ADSR, LFO, efekt Overdrive) do tworzenia instrumentalnej barwy brzmieniowej z dowolnej próbki.

Sampler

Polyend Tracker pozwala na wybranie różnych trybów odtwarzania próbek (sampli): jednokrotny przebieg 1-shot, odtwarzanie do przodu, do tyłu, efekt ping-pong. 

Slicer

Potnij swoje próbki ręcznie lub powierz to zadanie Trackerowi – zrobi to za Ciebie w sposób automatyczny a nawet automagiczny .  

Syntezator Wavetable

Kompletna synteza Wavetable (synteza tablicowa) z różnymi długościami tablic, by zapewnić kompatybilność z najpopularniejszymi standardami (Ableton Wave i Serum) .

Syntezator Granular

Synteza granularna oparta na pojedynczych ziarnach, ale o potężnych możliwościach do tworzenia zwariowanych i futurystycznych brzmień z Twoich starszych i pozornie nudnych ampli.  

Edytor Sampli 

Wbudowany precyzyjny edytor próbek (sampli) z renderowaniem w trybie offline, z możliwością dodawania różnych efektów … 

Rejestrator Sampli 

Możliwość nagrywania próbek o długości do dwóch minut przy próbkowaniu 16-bit/44.1kHz przy użyciu wbudowanego radia, mikrofonu oraz wejść liniowych. Opcje typu Bounce Pattern. Możliwość zapisu na karcie MicroSD w celu późniejszego użycia bądź bezpośredniego ładowania do projektu.   

Urządzenie Polyend Tracker jest wyposażone w wiele wszechstronnych narzędzi do kreowania i obróbki brzmienia. Można korzystać z sampli z pokładowej biblioteki próbek, a także nagrywać nowe sample przez wejścia liniowe lub mikrofonowe lub używać wbudowanego radia FM. Można nagrywać próbki, odtwarzać je, przycinać, dowolnie manipulować, a nawet wykorzystywać w torze syntezatorów przy pomocy syntezy Wavetable i  Granular, wraz z wszystkimi dostępnymi elementami tych syntezatorów (filtry, ADSR, itp.)

Członek zespołu 

Polyend Tracker znakomicie sprawdza się także przy współpracy z innymi instrumentami. Dzięki dwukierunkowej implementacji MIDI, można go używać do tworzenia sekwencji i sterowania zewnętrznymi sprzętami. Może być również używany w charakterze modułu brzmieniowego sterowanego przez dowolne  zewnętrzne urządzenia MIDI, zarówno programowe (software) jak i sprzętowe (hardware). W projekcie można użyć do 48 instrumentów, 256 patternów ( z maks. 128 krokami na pattern). 

Nie daj się zwieść klasycznym wyglądem urządzenia typu tracker. Wprawdzie zachowano oryginalny, szybki i przejrzysty cykl pracy, jednak Polyend Tracker jest wyposażony w zaktualizowany potężny arsenał narzędzi brzmieniowych. Automatyczne wypełnianie, randomizer, prawdopodobieństwo, renderowanie wybranych regionów, indywidualne efekty dla każdego kroku, nagrywanie na żywo, edycja parametrów partii, mikro-dostrajanie, precyzyjne przesuwanie w czasie (micro-timing), opcje rolls – to tylko niektóre z wielu narzędzi do nieskończonej kreatywności. Kompatybilność z plikami MOD pozwala na import i wykończenie ścieżek z przeszłości oraz na ich eksport i finalizowanie w nowoczesnym oprogramowaniu do wielościeżkowej obróbki dźwięku.

 

Ekran utworu

Polyend Tracker zapewnia wszystkie niezbędne narzędzia do tworzenia kompletnych utworów, od A do Z. Twórz własne pattterny i organizuj je tworząc pełne kompozycje przy użyciu opcji Aranżacji Utworu. Następnie bezproblemowo eksportuj swoje ścieżki do Stemów lub ścieżki Master, bezpośrednio na kartę microSD. Na koniec możesz także opublikować swój projekt pod szyldem wytwórni Polyend Label.  

Wytwórnia muzyczna Polyend Label (dostępna już wkrótce) to nowa platforma komunikacyjna do dzielenia się projektami, instrumentami, pakietami sampli czy brzmieniami wavetables. Będzie tu można pokazać swoje zdolności a także zaczerpnąć inspirację od innych. Pochwal się swoimi ścieżkami . 

Ekran Performance

Tryb Performance urządzenia Polyend Tracker – to właśnie tu zaczyna się prawdziwa zabawa.  Tryb ten oferuje zupełnie nowy wymiar Tracker’a i pozwala na tworzenie remiksów wszystkich ścieżek z patternami, jakie są dostępne w danym projekcie.   

Połączenie przypisywalnych efektów typu punch-in oraz edycja partii parametrów aplikowana do wybranych ścieżek umożliwia na robienie dowolnych remiksów i przekształca Tracker w pełnoprawny instrument do występów na żywo rozszerzając możliwości wstępnie zaprogramowanych ścieżek o nieskończone wariacje.   

Dane techniczne:

Wejścia i wyjścia 

 • Wyjście Stereo Out
 • Wejście liniowe Mono Line In
 • Wejście mikrofonowe Mono Mic In
 • Wejście MIDI In
 • Wyjście MIDI Out
 • USB-C

Zawartość opakowania 

 • Urządzenie Polyend Tracker
 • Zasilacz USB‑A 
 • Kabel USB-C (2 m)
 • Przejściówka z Stereo 3.5mm do 2x Mono 6.3mm 
 • Przejściówka Minijack do MIDI DIN  (Typ B)
 • Karta pamięci 16GB MicroSD 
 • Adapter z MicroSD na USB-A 

Wymiary i ciężar 
Wysokość (z pokrętłem): 3.3 
Szerokość: 28.2 cm
Głębokość: 20.7 cm
Waga: 1.2 kg

Pozostań na właściwej ścieżce 
Pobierz aktualizacje oprogramowania firmware, instrukcje obsługi oraz inne materiały dla Twojego Tracker’a.

 

OPINIE O PRODUKCIE: 

Sam Barker o urządzeniu Polyend Tracker (Test 1)

Doskonale się bawiłem testując nowy Tracker firmy Polyend; dziś używałem nowego samplera wavetable, korzystałem z kilku pociętych rytmów perkusji oraz kliku ciekawych brzmień zsamplowanych z wbudowanego radia FM.

 • “Pracuje z urządzeniami typu tracker od 30 lat, ale ten Tracker to po prostu marzenie! A czy to ekscytujące marzenie?  Czy gorączkowy sen ? Sam zdecyduj.”

Bogdan Raczynski

 • “Wydanie mojej następnej płyty zostało przesunięte na rok 2038, ponieważ zagłębiam się w mikroedycję tempa i zmianę brzmień krok po kroku. Kocham tę maszynę. Dziękuje za zrujnowanie mojej kariery, firmo POLYEND!” 

Robert Lippok

 • “Uwielbiam funkcję wypełniania, losowe generowanie patternów jest także niesamowite, zwłaszcza z zadanymi parametrami jak np. skala/zakres próbek, jakie mogą być użyte. Napisałam praktycznie materiał na cały album tylko eksperymentując z tymi funkcjami.”

Sarah Longfield

 • “Po tygodniu z urządzeniem Polyend Tracker czuję się znowu jak nastolatek. Jest to autentyczne przeżycie w zakresie wielościeżkowego tworzenia muzyki, a wszystko w jednym małym urządzeniu. Super zabawa!"

Travis Stewart (Machinedrum)

 • “Urządzenie jest zarówno proste jak i bardzo złożone. To jakby stara szkoła i nowa szkoła w jednym. Sprawia, że znowu czuję się jak dzieciak, tworząc patterny i utwory z niewyczerpywanych źródeł dźwięków i inspiracji.”

Matthew Dear

 • “Tracker stanowi doskonałe połączenie klasycznego potężnego sekwencera z nowoczesnym urządzeniem typu desktop do natychmiastowej manipulacji i dostępu do brzmień co w sumie daje nam wiele zabawy, a wręcz uzależnienia i sprawia, że dosłownie mogę komponować muzykę bez wytchnienia.”

Benn Jordan (The Flashbulb) 

 • “Jest to jeden z najbardziej wyjątkowych nowych sekwencerów sprzętowych z jakimi miałem do czynienia. Możliwość użycia algorytmu losowego prawdopodobieństwa jest absolutnie fantastyczna. Od lat nie bawiłem się równie dobrze przy tworzeniu sekwencji na sprzętowym urządzeniu wolnostojącym!”

Richard Devine 

 • “Urządzenie Polyend Tracker jest zdecydowanie jednym z najprzyjemniejszych nowych instrumentów, z jakimi miałem możliwość pracować; wszystko robi się tu tak szybko, wręcz błyskawicznie. Tak łatwo jest importować sample, a wbudowane radio FM z anteną to już pełnia szczęścia.”

Paul Geissinger (Starkey) 

 • “W ciągu dosłownie kilku dni, Tracker wywarł duży wpływ na moje pomysły, podejście i sposób pracy. Jest to piękna, prosta maszyna która sprawia, że chce mi się po prostu wsiąść do pociągu i komponować muzykę w podróży, z daleka od studia.”

Sam Slater 

 • “Tracker to sprzęt, który się po prostu fizycznie czuje. Przyciski reagują bardzo szybko, a pokrętło jest duże i wygodne. Bardzo podoba mi się płaska i kompaktowa konstrukcja z ogromnym ekranem co sprawia, że edycja parametrów jest łatwa i widać jednocześnie wiele przydatnych informacji.”

Bryan Noll (Lightbath)

 • “Tracker to aktualnie strzał w dziesiątkę. Jako producenci muzyczni, musimy otwierać się na świat i słyszeć go z innych źródeł i kierunków, odchodząc od wypróbowanych lecz już rutynowych i trochę przestarzałych działań, ponownie odkrywając samych siebie (a mniej zajmując się samymi parametrami).”

Alfred Darlington (Daedelus) 

 • “Funkowa, zabawna, odjazdowa mała bestia …  można ją zabrać ze sobą wszędzie.”

Jacek Sienkiewicz

 • "Jadąc na bezludną wyspę lub do dżungli, zabrałbym to urządzenie ze sobą. Cięcie bębnów czy loopów w tym urządzeniu to nie tylko wspaniała zabawa, ale to wszystko po prostu znakomicie brzmi. A do tego, jest tam wbudowane radio ... ŻE CO!!!"

Pete Cannon 

 • “Od dłuższego czasu szukałem rozwiązania sprzętowego, na którym mógłbym tworzyć bardzo precyzyjne i skomplikowane beaty perkusyjne z dala od ekranu komputera – i właśnie dlatego wybrałem urządzenie o nazwie Tracker. Dodatkowo posiada on wszechstronny sekwencer midi i najprawdopodobniej stanie się centrum dowodzenia w moim studiu.”

Julien Guillot (Stazma, The Junglechrist)


Gwarancja: 3 lata

Więcej informacji
Kod EAN5907222244074
Kolor podstawowyCzarny
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Polyend - Tracker
Twoja ocena