Polyend Play - premiera i start PRE-ORDERu!

Polska firma Polyend, mająca w swoim portfolio wiele przemyślanych i inspirujących urządzeń, które zawsze wysoko stawiały poprzeczkę pod względem jakości wykonania i pomysłu na projekt. Z łatwością można przytoczyć tutaj sekwencerSeq, syntezator Medusa czy retro-futurystyczny grooveboxTracker. Każde z nich, a w szczególności wspomniany wcześniej Tracker stały się przełomowymowymi urządzeniami.

Najnowszy produkt jest połączeniem dotychczasowego dorobku i pomysłów, dając nam bardzo dużą gamę możliwości w małym przenośnym urządzeniu.

Polyend Play jest mobilnym, unikalnymgrooveboxemi sekwencerem, z wbudowanymi efektami, step repeater’em i randomizerem. To jeden z najbardziej elastycznych i inspirujących groovebox’ów. Opiera się na 8 ścieżkach audio i 8 polifonicznych ścieżkach MIDI, po 128 patternów na track co daje nam bardzo dużo możliwości. Producent wgrał do urządzenia również 3000 gotowych wysokiej jakości sampli.

Dzięki wejściom i wyjściom MIDI z łatwością możemy sterować zewnętrznymi syntezatorami, automatami perkusyjnymi i urządzeniami MIDI więc Polyend Play staje się centralnym elementem naszego setup’u. Każdej ze ścieżek możemyustawić niezależną długość (od 1 do 64 kroków), różne prędkości BPM, tryby odtwarzania oraz wartości swing. Doskonalewięc nadaje się do sekwencji polimetrycznych i polirytmicznych. Dodatkowo za pomocą komunikatów MIDI możemy wysyłać akordy, arpeggia, zmiany programów i banków, pitchbend, zegar itp.

Szybkie przenoszenie kroków, ścieżek, różnych wariacji i patternów, odbywa się za pomocą prostego zaznaczania oraz odpowiednich klawiszy funkcyjnych. Gdy tylko zapoznamy się ze workflow pracygrooveboxaoraz ustawieniem poszczególnych przycisków lub pokręteł na panelu to łatwość z jaką możemy tworzyć muzykę jest wyjątkowo satysfakcjonująca.

Tryb Perform pozwala nam na granie i aranżowanie w czasie rzeczywistym.Otrzymujemy do dyspozycji efekty takie jak Reverb, Delay, Sound Enhancer, Limiter czy Saturator. Do tego dochodzi możliwość zapisywania i przywoływania patternów, ustawieńrandomizer’a i step repeater’a.

Wszystko to brzmi, jak długie godziny improwizacji, eksploracji dźwięków, a w szczególności wiele godzin świetnej zabawy.

Na koniec zwrócimy uwagę na wykonanie fizyczne kontrolera. Obudowa została wykonana z aluminium, natomiast główny przedni panel możemy podzielić na dwie strefy. W górnej strefie znajduje się wysokiej rozdzielczości wyświetlacz, oraz 11 mechanicznych klawiszy funkcyjnych. Pomiędzy nimi jest 15 enkoderów do sterowania różnymi parametrami arpegiattora, filtra, tempem, głośnością i wiele innych. Każde z pokręteł ma pod sobą wyszczególnione po dwa konkretne parametry.

Pod nimi znajduje się sekcja silikonowych padów, których jest imponująca ilość. Są podzielone na 10 grup po 16 padów każda, co daje nam do dyspozycji aż 160 padów.

Podsumowując, PolyendPoly jest jedną z najciekawszych tegorocznych premier produktów. Biorąc pod uwagę ilość funkcji, swobodę i kontrolę nad edycją, dostępne narzędzia i efekty oraz patrząc na poprzednie produkty tej marki, z czystym sumieniem możemy stwierdzić, że będzie to nie lada gratka dla fanów sprzętowych groovebox’ów.

ZAMÓW JUŻ DZIŚ Polyend Play W PRE-ORDERZE - napisz do nas na [email protected] 

Przewidywana dostępność: połowa czerwca. Może ulec zmianie.