Tablet do nut. Jak przełączać strony z nutami bez użycia rąk?

Bardzo często podczas występów na żywo muzycy korzystają z nut, tekstów lub różnego rodzaju podkładów. Przerzucanie wydrukowanych kartek jest nieporęczne i problematyczne dlatego coraz większym zainteresowaniem cieszą się aplikacje temu służące. Mimo digitalizacji, ręczna zmiana stron na tablecie lub smartfonie nie szczególnie różni się od przerzucania kartek, dlatego sama aplikacja nie jest receptą. Rozwiązaniem tego problemu są sterowniki AirTurn, które łączą się z urządzeniem mobilnym poprzez bluetooth i obsługują większość popularnych aplikacji.

Wszystkie kontrolery AirTurn produkowane są w USA, ich jakość wykonania oraz wytrzymałość jest na naprawdę wysokim poziomie, a jednocześnie ich cena jest atrakcyjna w stosunku do jakości i możliwości.

Jednym z najpopularniejszych modeli jest Airturn PEDPRO. Jest to prosty kontroler posiadający dwa przełączniki nożne, wbudowany akumulator wystarczający na około 150 godzin pracy oraz łączność bluetooth 4.0. Działa on z setkami popularnych aplikacji do nut, przewijania tekstu, telepromptowania, prezentacji slajdów i wielu innych (pełna lista aplikacji dostępna jest pod linkiem na końcu artykułu).

Dostępna aplikacja producenta na systemy MacOS oraz iOS pozwala na jeszcze dokładniejszą konfigurację kontrolera według własnego zapotrzebowania.

pedpro_air2_2

Kolejnym modelem wartym zainteresowania jest Airturn DUO200. Jest to tak samo jak PEDPRO kontroler z dwoma nożnymi przełącznikami, natomiast posiada możliwości i funkcje, które nie są dostępne w poprzednim modelu. Składa się on z nadajnika, do którego podłączone są przewodowo dwa przełączniki nożne. Kontroler posiada 6 różnych gotowych trybów pracy oraz tak jak poprzednik ma możliwość konfiguracji bezpośrednio z poziomu aplikacji.

bt200-2-min

Sposób użycia kontrolerów AirTurn jest bardzo prosty. Wystarczy włączyć kontroler oraz bluetooth, w naszym urządzeniu mobilnym. Kontroler po chwili powinien pojawić się jako widoczny do połączenia. Następnie parujemy kontroler AirTurn z naszym urządzeniem mobilnym. Po włączeniu odpowiedniej aplikacji mamy możliwość sterowania jej już bezpośrednio z poziomu kontrolera.

Zachęcamy do wcześniejszego sprawdzenia, czy aplikacja którą chcemy wykorzystać jest obsługiwana przez produkty AirTurn.

Sprawdź asortyment produktów AirTurn i gdzie je kupić: https://soundstation.pl/pl/airturn