W jaki sposób podłączyć zestaw mikrofonów do telefonu lub komputera?

Podłączenie zestawów bezprzewodowych lub przewodowych mikrofonów może w niektórych sytuacjach stanowić problem dla początkujących użytkowników. Pierwszym ważnym elementem jest rodzaj złącza mini jack w komputerze lub telefonie.

W telefonach znajdują się złącza TRRS łączące wyjście słuchawkowe oraz wejście mikrofonowe. W komputerach najczęściej również jest to połączone, natomiast zdarza się, że wyjście słuchawkowe jest oddzielne. Właściwe określenie rodzaju złącza jest kluczowe do wybrania odpowiedniego przewodu lub adaptera do podłączenia naszego zestawu bezprzewodowego lub mikrofonu.

typy_kabli
Jack-compare

W przypadku podłączenia mikrofonów krawatowych lub bezprzewodowych do komputera można zastosować adapter USB posiadający wejście mikrofonowe TRS oraz wyjście słuchawkowe TRS – Boya BY-EA2. Jest to bardzo proste rozwiązanie, nie wpływające negatywnie na jakość nagrywanego lub odsłuchiwanego dźwięku.

Drugą możliwością jest oczywiście podłączenie mikrofonu bezpośrednio do komputera, natomiast nie mamy wtedy możliwości odsłuchiwania podkładu z komputera lub odsłuchu na żywo tego co aktualnie nagrywamy przez mikrofon.

Wielu producentów telefonów rezygnuje już ze złącz mini jack bazując tylko na złączach USB C oraz słuchawkach bezprzewodowych. W takiej sytuacji niezbędny byłby adapter posiadający przejście ze wspomnianego wyżej USB do mini jack - TRS lub TRRS w zależności od tego jakie złącze posiadamy w mikrofonie. Adaptery tego typu są coraz bardziej popularne i jest ich coraz większy wybór włączając w to produkty marki Boya oraz CKMOVA.

Sprawdź mikrofony CKMOVA: https://ckmova.pl
Sprawdź mikrofony BOYA: https://boya.pl

Jeśli nadal masz wątpiwości i potrzebujesz pomocy w wyborze np. interfejsu, klawiatury czy mikrofonu to napisz do nas już dziś: [email protected]