Poradnik: BAND IN A BOX- wprowadzenie (cz.1)

Band-in-a-Box jest to multimedialny komputerowy program akompaniujący. Umożliwia przesłuchanie różnych stylów i ich użycie, jako akompaniamentu. Dzięki Band-in-a-Box możesz szybko stworzyć zespół akompaniujący "na życzenie". Wpisz akordy dowolnego utworu (jak C lub Fm7b5), wybierz styl muzyczny spośród dostępnych, i wciśnij przycisk [Graj].

Band-in-a-Box automatycznie wygeneruje pełny aranż na piano, bas, bębny, gitarę, i smyczki. Po prostu wybierz akordy do jakiegokolwiek utworu(jak C lub Fm7b5), wybierz styl muzyczny z wielu dostępnych i wciśnij przycisk [Graj]. Wtedy Band-in-a-Box automatycznie generuje pełną aranżację pianina, basu, gitary i strun oraz nieobowiązkowe ścieżki audio na żywo z RealDrums i RealTracks. I to jeszcze nie wszystko… Band-in-a-Box umożliwia komponowanie muzyki, odkrywanie i eksplorację muzycznych pomysłów z prawie natychmiastową możliwością odsłuchu. Dodane do Band-in-a-Box w ciągu wielu lat możliwości - Notacja, Słowa, 16 Kanałowe Ścieżki melodii, Harmonizacja, i programowalne Twórca styli, Podgląd styli, Okno sterowania Dyrygenta – odtwarzanie na żywo. Twórca Składanek i 24 podstyle Multistyle. Solista i Melodyk to popularne “inteligentne” opcje; Solista generuje profesjonalnej jakości sola dla każdej progresji akordów, Melodyk może stworzyć utwór ze "szkicu" zawierającego akordy, melodie, intra, sola, a nawet tytuł! RealDrums dodają ludzki element żywego perkusisty, zaś RealTracks dają całej sesji wrażenie na żywo, odmieniając brzmienie aranżu Bandin- a-Box.

Style MIDI SuperTracks nadają realne brzmienie ścieżkom MIDI, które możesz edytować i przearanżować. Magik Audio Akordów posiada wspaniałą zdolność analizy i odtwarzania i pokazywania akordów na ekranie oraz zapisywania ich w formacie kartki akordowej Band-in-a-Box Dodane cyfrowe funkcje audio tworzą z Band in a Box doskonałe narzędzie do tworzenia, nagrywania i odtwarzania twojej muzyki łącząc MIDI, wokal i akustyczny instrument. Band-in-a-Box pod Windows® może też dograć instrument akustyczny lub głos do kompozycji, dodając dzięki DirectX efekty audio.

Wbudowane w program harmonie audio TC Helicon zmienią ścieżkę audio w wielogłosowe partie harmoniczne a nawet dopasują ich właściwości śledząc ścieżkę melodii Band-in-a-Box. Obecność Digital Audio czyni z Band-in-a-Box znakomite narzędzie do tworzenia, odtwarzania, i nagrywania muzyki z MIDI, wokalem, i instrumentami akustycznymi, z chórem i funkcją unisonu chóralnego. Skończony utwór wraz z słowami, akordami, powtórkami i zakończeniem, znacznikami DC i kodami można wydrukować, lub zapisać jako plik graficzny do publikacji w Sieci bądź do przesłania e-mailem znajomemu. Gotowy utwór twojej kompozycji, możesz wypalić na audio CD lub zapisać jako Windows Media File (*.wma) lub w innym skompresowanym formacie dla plików przeznaczonych do Internetu. Będziesz mieć jeszcze więcej zabawy podczas robienia automatycznych składanek - Medley, odtwarzania Twoich ulubionych list utworów w Szafie Grającej Band-in-a-Box i śpiewania z twoimi plikami Karaoke z grafikami CDG.

No to naprzód! Przewodnik po Band-in-a-Box nauczy Cię jak stworzyć wspaniałą muzykę w kilka minut. W kolejnej części zaczniemy od instalacji i podstawowych ustawień.