POLYEND LOGO

Polyend – kraina inspirujących instrumentów dla kreatywnych twórców.

Firma Polyend została powołana do życia przez Piotra Raczyńskiego. Stworzył ją zespół profesjonalistów w pełni oddanych swojej pasji. Firma ma swoją siedzibę w Krainie Tysiąca Jezior, w północnowschodniej Polsce. Skupia się na odkrywaniu i udostępnianiu nowych możliwości w muzyce dla kreatywnych muzyków.

Ich pierwszy produkt – urządzenie o nazwie Perc wywołał niemałe, acz pozytywne zamieszanie na muzycznym rynku instrumentów elektronicznych, jako pierwsza maszyna perkusyjna stworzona przez Polyend. Zachęciło to cały zespół do kontynuowania wysiłków zmierzających w wyznaczonym kierunku, z nowatorskim tokiem myślenia. 

Kolejne dwa instrumenty – to para zwana Seq i Poly. Dzięki ciekawym interfejsom kierującym się zasadą „dostajesz dokładnie to, co widzisz”, oferują one wyjątkowe sposoby sterowania i kontroli nad zestawami muzycznymi opartymi na sprzęcie (hardware) oraz oprogramowaniu (software), dając zupełnie nowe życie innym urządzeniom.

Czerpiąc nieustanne inspiracje z uwag i wsparcia klientów, począwszy od skromnych domowych producentów do postaci znanych w wielkich scen muzycznych, zespół utrzymuje ciągłą koncentrację i nieustannie pracuje nad kolejnymi projektami. Ich kolejnym produktem był syntezator Medusa, jeden z trzech niezwykłych modułów Eurorackowych.

To wielkie doświadczenie zdobyte w tak krótkim czasie zaowocowało już wkrótce stworzeniem flagowego instrumentu firmy Polyend, który pojawił się niedługo po wspomnianych produktach. Firma przedstawiła wysoko specjalistyczną, wolnostojącą stację roboczą o nazwie Tracker reklamowaną sloganem 'powrotu do korzeni’.

Dzięki swoim wszystkim wyjątkowym projektom i zrealizowanym marzeniom, firma Polyend udowodniła, że to tylko rozgrzewka i wstęp na ich kreatywnej ścieżce rozwoju. Można się spodziewać nadejścia kolejnych ciekawych produktów – to dopiero początek.

ZOBACZ PROUDKTY POLYEND: TUTAJ

OPINIE O POLYEND:  

  • "Perc jest niesamowity, bijaki są naprawdę łatwe do ustawienia! Udało mi się je zestawić w bardzo krótkim czasie na różnych bębnach.  Urządzenie jest bardzo solidnie wykonane, w końcu ktoś wymyślił i zrobił coś takiego."

Aphex Twin

 

  • "Według mnie, Perc jest rewelacyjny. Nawet przewyższa moje oczekiwania. Jestem wręcz zachwycony. Nie mogę się doczekać, by zagrać na nim ponownie."

Orri Páll Dýrason (Sigur Rós)

  

  • “Dopiero zacząłem swoja przygodę i zabawę z urządzeniem Seq, a już mam zrobionych kilka ciekawych sekwencji. Wspaniała maszyna do jam-sessions, pełna inspirujących pomysłów. Muszę dodać, że zarówno konstrukcja jak i jakość produktu są także doskonałe.”

Tom Rowlands (The Chemical Brothers)

 

  • "Tracker jest tak łatwy w użyciu, że nie musiałem czytać instrukcji – zero problemów przy konwertowaniu sampli, urządzenie jest po prostu fantastyczne!"

Danny Wolfers (Legowelt)

 

  • "Seq to piękne urządzenie, wystarczająco duże by kontrolować wiele aspektów produkcji muzycznej w tym samym czasie."

Jamie Lidel

 

  • "Kocham zarówno Seq jak i Poly, ta para urządzeń jest absolutnie wspaniała i daje niesamowitą radość podczas użytkowania."

Richard Devine

 

  • "Perc  otworzył całe mnóstwo nowych inspiracji. Mój warsztat z narzędziami, mój garaż, kuchnia i wszystkie inne obiekty w fizycznym świecie stały się moim nowym zestawem perkusyjnym."

Travis Stewart (Machinedrum, Jets, Sepalcure)

 

  • "Uwielbiam spontaniczność mojego urządzenia Seq firmy Polyend. Chociażby fakt, że można zacząć komponować od razu, a pomysły tworzą się same. Żadnego zagłębiania się w kolejnych stronach menu. Wystarczy włączyć i dobrze się bawić – Seq sprawia, że podchodzę i piszę muzykę w inny sposób."

Darren Emerson (Underworld)

 

  • "Seq aż prosi się, by na nim grać. Jest na tyle intuicyjny, że od razu mogłem go wykorzystać w moim występie na żywo (zwłaszcza moduł Poly podłączony do systemu modular), ale ma on także wiele głębszych funkcje do pracy chociażby w charakterze mojego pokładowego sekwencera, a dostępne 32 kroki – to po prostu niesamowite."

Daedelus